Jump to content
  • 0

Dialog mare


Akord

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

Fa si tu un exemplu ca eu am facut si imi da o gramada de erori si warninguri ...

EDIT: Nici nu mere cu format ...

EDIT 2: Laz uite ai zis tu asta intr-un topic pe sa-mp.com:

new string[ ] = "Aici se afla un string foaaaaaaaaaaaaarte lung...", // aici scri regulile
  string2[ ] = "Si aici se afla un string foarte lung, etc"; // si aici...

new DialogString[ 512 ];
format( DialogString, sizeof DialogString, "%s%s", string, string2 );

ShowPlayerDialog( playerid, dialogid, style, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Regulile serverului:", DialogString, "Sunt de acord", "Nu sunt de acord" );

cum fac asta cu format ?

adica sa pot pune si sa zica numele , bani , sau altele ?

Link to comment
Share on other sites

poti face asa:

new str[513];
format(str,513,"Un string lung,cu %s si parametrii corespunzatori...",pName);//in loc de pname pui ce ai nevoie.
format(str,513,"%s Un alt string lung,poti pune %s %d etc",str);//sa nu uiti de str la sfarsit.

Link to comment
Share on other sites

Si nu merge farse cum ai zis tu ... imi apare decat ultimul rand nu toate ...

EDIT: merge farse dar nu te-ai exprimat tu bine ,str trebuie pastrat dar in fata si poti adauga dupa el ... tu ai zis: //sa nu uiti de str la sfarsit.

Edit2:

str la sfarsit,deci se trage concluzia ca ai nevoie de %s la inceput,ca sa iti ia str'u,logic,nuuu?

Da dar eu nu imi dadusem seama si am sters ala si imi aparea decat ultimul str si dupa mi-am dat seama ca aia %s avea legatura cu str ... etc :D oricum am reusit ms

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.