Jump to content
  • 0

Probleme porti la LSPD


KmT

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

Vyorel sunt foarte nou la lucruri din astea ai putea sa ma ajuti tu cu TeamViewe? Te rog frumos

Ce e asa greu sa citesti si sa urmezi pasii scrisi de cmg? Nici dupa un tutorial in romana nu poti sa faci?

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

ma e nou baiatu pe aici in scripting vad

faci poarta care o vrei tu cu MTA SAN ANDREEas care il iei de aici

http://www.multitheftauto.com/

intra mta san andreas iti crezi mapa ta dai save la ea

iesi din joc

intri unde ai instalat tu MTA SAN andreas intri in fisierele server/mods/deathmatch/resource

iar aici este un fisier cu numele pe care lai salvat tu exp

Test

convertim mapa cu asta

http://www.convertffs.com/

bun iar acum facem comenzile eu sa te invat aku cum sa faci o poarta cu timer...acesata de o comanda

intri in gamemode-ul tau aflat in gamemodes folder

intri

in

Nume.pwn //numele pe care il are gamemodul tau

iar aici adaugam sus

dupa ultimul #include

iar aici adaugi

 new Nume; //Nume este numele pe care vrei sa il dai porti
adaugi la OnGameModeInit()
Nume=CreateObject(..); //cordonatele pentru a afla ce cordonate trebuie folosite la createobject intra la urmatorul link
http://wiki.sa-mp.com/wiki/CreateObject iar acum sa facem comanda care o punem la OnPlayerCommandText(playerid,cmdtext[])
if(strcmp("[color=red]aici comanda ta aia cu care deschizi poarta"[/color]cmdtext,true) ==0)
{
MoveObject("Nume",x,y,z,time)//x,y,z, le ei de la mta salvezi odata cand e poarta deschisa o inchiszi si salvezi iar Nume il schimb in  numele care il vrei tu iar time reprezintul timpul cu care sa se deschida poarta exp o secunda 1000minisecunde timpul in minisecunde
SetTimer("Numes",3000,0);//0 inseamna daka sa se mai reia actiunea reloading iar Numes numele publicului pe care il vom face
//si un mesaj
SendClientMessage(playerid,culoare,"Poarta sa inchis si se va inchide in cateva secunde");
}
iar acu sa facem publicul asta o adaugi unde vrei tu in gm dar nu in publice pentru ca va da eror
public Numes()
{
MoveObject("Nume",x,y,z,3000,0); //x y z poarta inchisa
}

asta a fost tot sper ca ai inteles

New GameMode In Development!-Romania Team Gang War-100%!...Datimi doua Motive afrimative de ce sa-l postez si-l postez...

Link to comment
Share on other sites

Dar yo deja am modul facut doar imi lipsesc niste lucruri cum il dechid cu MTA? Asta nu inteleg restu am inteles :P Mersi

MTA SAN andrreas?

cu asta faci mapa

fisierul pawno adik'

sa zicem tu ai ingamodes

SS daka duci putin sageata la el ai sa vezi ca este de tip .pwn si il deschizi cu pawno

Nume.pn il deschizi cu pawno caci despre mta uitate si tu la un videoclip pe youtube

New GameMode In Development!-Romania Team Gang War-100%!...Datimi doua Motive afrimative de ce sa-l postez si-l postez...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.