Jump to content

NU RECOMAND - LowPings.info


Frankie

Recommended Posts

Atentie, nu recomand LowPings.info, iti pune gamemodeul pe net!

Am deschis un server acum o saptamana si au venit la mine ca imi ofera de toate. Am facut 108/150 si dupa au preluat ei serveru, adica m-au sters din baza de date si toate cele. Atentie sunt niste hoti, mi-au pus gamemodeul pe net acum.. va rog, daca vedeti gamemodeul Welzo - DarkGame sa il stergeti (vorbesc de moderatori). O zi buna, inca o data, NU RECOMAND lowpings.info.

Dovezi: imgur.com/a/Hisc1

Amenintari: imgur.com/a/tlVY3

Edited by Frankie
Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, dar daca spui ca ti-au pus GM pe net, tu esti cel care a fost destul de naiv incat sa isi puna codul de la gamemode pe host. Nu ai nici cel mai mic motiv sa faci asta, oricat de serios ar fi hostul. 

2 la mana, daca ei vin la tine sa faca oferta si totul se rezuma la negocieri pe facebook chat, e clar ca sunt noi pe piata si nu e nu e o idee buna sa investesti in ei. 

Vrei un host bun, trebuie sa pui banul jos. SI inteleg aici ca nu ai bani, dar serverele de samp incep ca hobby, nu ca afacere. Aceste hobby-uri, la fel ca multe altele te costa cateodata.

Si daca esti scripter/owner esti bun, iti place treaba pe care o faci si o faci bine, daca nu ai fondurile necesare pentru a pune un server pe picioare, cateodata e bine sa astepti pana cand exista posibilitati.

 

P.S.: Ideea de pe randul 2 am spus-o la modul general. Nu am nimic cu lowpings.

Fiecare firma de host incepe de undeva. Daca ei o vor duce bine cu timpul, tot respectul.

signature.png

Link to comment
Share on other sites

  • kwnx locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.