Jump to content

TrueHost -> tepari 100%.


[RW]Robi

Recommended Posts

Salutare, dupa cateva cercetarii am aflat de curand ca TrueHost ofera date personale & parole a altor clientii care au un portfel gros.

Acum aproximativ o saptamana si 4 zile mi-a fost spart emailul de yahoo de catre OneGame.ro acestia cumparand accesul la cont de la TrueHost, deoarece eu acum un an am fost un client fidel la TrueHost cu chiar cateva sute de euro in host, pana cand mi-am dat seama ca mi-au furat domeniul redplay.ro si mi-au inchis si contul cu 250 de lei in el.

Ulterior OneGame avand acces la contul de mail s-au jucat si ei putin si mi-au luat contul de steam in valoare de 250 de euro care si pana in ziua de azi incerc sa-l recuperez, mi-au luat baza de date, mi-au luat panelul (cu o versiune mai veche decat cea actuala), si dupa au incercat sa fure domeniul b-game.ro & contul de zeroping cu 490 de lei in el, norocul meu a fost ca ma inteleg bine cu cei de la GazduireJocuri si m-au anuntat imediat ca ceva nu este in regula cu contul meu, iar norocul la zeroping a fost ca pentru a-ti schimba datele de la host este nevoie de cartea de identitate.

Acestea fiind spuse, daca esti un client de la TrueHost si crezi ca o sa ajungi departe cu serverul / comunitatea, iti recomand sa-ti schimbi parola la cont de exemplu in 123456 si sa-ti inchizi contul + serviciile si sa mergi la o firma serioasa, cum ar fii ZeroPing,GazduireJocuri si alte firme care activeaza in acest domeniu de cativa ani buni.

 

Edited by [RW]Robi

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ai putea sa-i dai in judecata mi se pare.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2017 at 9:45 PM, [M.R]Madara said:

Ai dreptate , gazduire jocuri si ZeroPing sunt cam cele mai bune firme de HOST si cele mai sigure

Nu neaparat, inainte de toate trebuie sa te asiguri ca astfel de oameni sunt legali pe piata.

Iti garantez ca sunt alte firme care sunt la fel de bune sau chiar mai bune decat cele mentionate ( daca multa lume ar sti sa isi faca setarile serverelor ar cumpara un dedicat unde ai full acces ).

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce inca folositi firme fantome de genul asta! Chestiile astea se intampla de ani buni si inca sunt oameni care cad in plasa, sincer imi pare rau pentru prostia voastra si nu a celor ce au firme fantome de genul acesta. Si sa fim seriosi, cat de idioti ne crezi aruncand sumele alea, inca in euro ? Esti vreun pui de-al lui Becali si nu stim noi ? Daca tot ai pierdut atatia bani si daca tot lasi impresia ca nu e o problema de ce nu folosesti firme mari, cunoscute ca si calitate cat si ca cost? Raspunsul la intrebarea asta iti poate salva reputatia proasta :))

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 ore, xinfo a spus:

Nu inteleg de ce inca folositi firme fantome de genul asta! Chestiile astea se intampla de ani buni si inca sunt oameni care cad in plasa, sincer imi pare rau pentru prostia voastra si nu a celor ce au firme fantome de genul acesta. Si sa fim seriosi, cat de idioti ne crezi aruncand sumele alea, inca in euro ? Esti vreun pui de-al lui Becali si nu stim noi ? Daca tot ai pierdut atatia bani si daca tot lasi impresia ca nu e o problema de ce nu folosesti firme mari, cunoscute ca si calitate cat si ca cost? Raspunsul la intrebarea asta iti poate salva reputatia proasta :))

Folosesc acum zeroping si gazduirejocuri

                        

 

 

Link to comment
Share on other sites

Haideti oameni buni sa vorbim !

 

Incepem numaratoarea :

 

1. Nu a fost nici un VPS spart de la Gazduirejocuri , pur si simplu un SQL injection in b-game care de acolo am aflat fel si fel de chestii .

2. Am facut chestia asta pentru ca eu nu ma duc nicaieri sa fac reclama la server + comunitate cum a facut "domnul robi" si da vina pe alti care au plecat .

4. EU DACA AM PARTENERIAT CU TRUEHOST ROMANIA ASTA NU INSEAMNA CA MI-AU DAT BAIETI DATELE DE LA DOMENIILE TALE DE CACAT SAU PAROLELE TALE MA MAI REPET ODATA CUM TI-AM SPUS SI PE SKYPE DOMNULE ROBI , ESTI UN COPIL DE 17 ANI SI CU MUCI LA NAS CE STI SA FACI RECLAMA NEGATIVA LA ALTI . SCURT SI LA OBIECT CAND MI-SE SCOALA **** IMI CUMPAR CE DOMENIU VREAU SI DE UNDE VREAU , NU AM NEVOIE SA IMI DEIE ALTI DOMENII SI SERVERE CUM FACETI VOI , VA MILOGITI DE UNU SI DE ALTU .

NU-MI PASA MI-E CE AI TU IN CAPU ALA DE COPIL , ITI SPUN SI TE ASIGUR CA VEI MAI AVEA MULT DE TRAS CU MINE TU PANA ITI REGLEZI TOATE PROBLEME PERSONALE , ADICA NICIODATA .

In primu rand nu e frumos sa bagi pe alti in oala noastra , te consideri vinovat si nu sti cum sa scapi acuma ?

 

Info : Nu il mai pupati atat in cur pe baiatul acesta ca el mi-a plans mi-e pe skype in felul urmator

 

"Ba fi atent eu niciodata nu am investit nici un ban in ceea ce am , mereu am luat de la alti prosti si tot asa iau"

 

Ce vreti sa imi demonstrati voi mi-e? ca sunteti cateii lui ?

 

Cu asta am inchis tot subiectul si tu nu imi mai recuperezi nimic de la mine si te voi asigura ca pe viitor sau cand imi vine chef-ul de voi sari de toate sa citesti bine aici domnule robi ca stiu ca iti plac deja si ma ameninta copii tai ca ma bat , va astept si pe partea asta .

 

Eu si restu v-om recomanda mereu Truehost Romana

Edit: Mi-ai spus ca redplay este un caz de 1-2-3 ani in urma , nu inteleg ce treaba are una cu alta ?

-> Esti doar un copil mincinos ce incerci sa ii tragi pe alti la raspundere, Prietene ai gresit PLATESTE !

-> Truehost romania este pe piata de 3 ani si jumatate , numai faceti voi fantome pe alti care nu va permiteti sa cumparati un domeniu .

MrTunee @ Nu are dc sa il dea in judecata , aceasta chestia cu domeniu este veche .

O zi buna minunata tuturor !

RPG.ONEGAME.RO # SERVER ONLINE

Forum: www.OneGame.Ro

Contact: xdarkblueex [Skype]

Domenii Free: Click Aici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.