Jump to content
  • 0

error 047: array sizes do not match, or destination array is too small


Down71

Question

Salut , ba am si eu o eroare cand incerc sa compilez gamemode-ul . Uitati eroarea 

 

C:\Users\D0wn\Desktop\Mocann Gamesmodea - Copy\gamemodes\Toxic-Game1.0.2.pwn(26279) : error 047: array sizes do not match, or destination array is too small
C:\Users\D0wn\Desktop\Mocann Gamesmodea - Copy\gamemodes\Toxic-Game1.0.2.pwn(26610) : error 047: array sizes do not match, or destination array is too small
C:\Users\D0wn\Desktop\Mocann Gamesmodea - Copy\gamemodes\Toxic-Game1.0.2.pwn(27235) : error 047: array sizes do not match, or destination array is too small
C:\Users\D0wn\Desktop\Mocann Gamesmodea - Copy\gamemodes\Toxic-Game1.0.2.pwn(31089) : warning 219: local variable "mod" shadows a variable at a preceding level

Ce sa-i fac ?

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mereu când folosești strtok trebuie să ai string-ul de mărimea 256 și tu îl ai de 64, după ce îl modifici spune-mi dacă mai ai erori, și dacă da trimite o poză cu ele ca și înainte. Din cauza faptului că strtok folosește mereu string-uri de mărimea 256 este de preferat să îl eviți pe cât posibil.

Gh38gEQ.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 7/13/2016 at 11:39, ImpulsE said:

Mereu când folosești strtok trebuie să ai string-ul de mărimea 256 și tu îl ai de 64, după ce îl modifici spune-mi dacă mai ai erori, și dacă da trimite o poză cu ele ca și înainte. Din cauza faptului că strtok folosește mereu string-uri de mărimea 256 este de preferat să îl eviți pe cât posibil.

Mi l-a compilat , dar mi-au ramas acele 2 warning-uri ma afecteaza cu ceva?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Modifică numele unei variabile de tip mod, ori primul ori al doilea care este definit și modifică-l în cod unde îl folosești, ca să fie doar o variabilă numită mod în acea comandă pe care o folosești cu un scop și cealaltă variabilă cu numele mod să o redenumești de exemplu în mod1.

 

Gh38gEQ.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 minutes ago, ImpulsE said:

Modifică numele unei variabile de tip mod, ori primul ori al doilea care este definit și modifică-l în cod unde îl folosești, ca să fie doar o variabilă numită mod în acea comandă pe care o folosești cu un scop și cealaltă variabilă cu numele mod să o redenumești de exemplu în mod1.

 

Ok , mersi mane 

Cer T/C problema rezolvata

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.