Jump to content

Cum sa dau admin


H3AtonN

Recommended Posts

În baza de date ai un tabel cu numele users/player/accounts sau ceva gen. Dai pe el, si caut.i nickul tau, dai edit si cauți Admin sau adminlevel pui cât vrei si apoi dai save si restarteze la server.

**********************************

Servicii Scripting de calitate:

*********************************

Future Project: ExpertGame

*********************************

Link to comment
Share on other sites

Acum 26 minute, DaEdRiC-FoX a spus:

În baza de date ai un tabel cu numele users/player/accounts sau ceva gen. Dai pe el, si caut.i nickul tau, dai edit si cauți Admin sau adminlevel pui cât vrei si apoi dai save si restarteze la server.

Pai am pus baza de date,pe phpmyadmin... si dau acolo la players,dar contul meu nu este..

Link to comment
Share on other sites

Uite frate.. eu am luat gm-ul

Asa.. si vreau si eu sa vad cum e.. poate are ceva chestii frumoase,sa le pun pe sv meu.. asa.. si nush cum sa imi dau admin,eu nu am host,vreau doar sa intru eu.. spuneti-mi voi ce sa fac.. si care dintre bazele alea de date,sa bag pe phpmyadmin.. va rog

Link to comment
Share on other sites

Ai facut conexiunea cu baza de date?

Daca da,poti avea comanda in gm(/makeadmin/setadmin),daca nu intri frumos pe phpmyadmin la tabelul players si trb sa ai coloana Admin sau adminlevel sau cea legat de admin,dai dublu click pe coloana si modifici cu nivelul dorit.

 

Off: Daca nu stii sa iti dai admin sigur nu o sa stii sa "furi" unele chestii findca acest lucru vine cu implementarea acelor lucruri care poate fi facut doar cu niste cunostinte minime de pawn.

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, ★♕ Manu ★♕ a spus:

Ai facut conexiunea cu baza de date?

Daca da,poti avea comanda in gm(/makeadmin/setadmin),daca nu intri frumos pe phpmyadmin la tabelul players si trb sa ai coloana Admin sau adminlevel sau cea legat de admin,dai dublu click pe coloana si modifici cu nivelul dorit.

 

Off: Daca nu stii sa iti dai admin sigur nu o sa stii sa "furi" unele chestii findca acest lucru vine cu implementarea acelor lucruri care poate fi facut doar cu niste cunostinte minime de pawn.

Bai frate,Eu am intrat pe phpmyadmin,la player.. SI CONTU MEU NU E ACOLO.. EU MI-AM FACUT CONT DE SERVER! asta zic eu.. ca de dat admin de pe phpmyadmin,asta stiu si eu.. si eu dasta zic.. ce sa scriu acolo in pawno,daca eu nu am host??

Link to comment
Share on other sites

Intra in gamemode si cauta: #define SQL_host si vei gasi asta:

#define SQL_HOST ""
#define SQL_USER ""
#define SQL_PASS ""
#define SQL_DB ""

La host pui: localhost, user root, parola lasi liber, doar "", iar la DB pui numele bazei de date din phpmyadmin.

Ar trebui sa arate cam asa:

#define SQL_HOST "localhost"
#define SQL_USER "root"
#define SQL_PASS ""
#define SQL_DB "BAZA DE DATE"

Dupa ce ai facut asta, salveaza si compileaza.

Da-i drop la baza de date din phpmyadmin, cauta baza de date unde o ai in calculator si deschide-o cu wordpad. Dupa ce o vei deschide iti va apare pe la inceput: "Gazda" sau "host" si modifica in "localhost" dupa ce ai facut asta, mai jos cu 2-3 randuri scrie "database" schimba si pune numele BAZA DE DATE (Trebuie sa ai si in gamemode la fel), ii dai save, o redenumesti apasand click dreapta si rename in BAZA DE DATE, creezi o alta baza de date in phpmyadmin pe nume "BAZA DE DATE", iar apoi urc-o. Dai un restart la server, intra pe server si scrie /rcon login "parola rcon(scrie in server.cfg)", iar apoi foloseste /setadmin numele exact admin level sau /makeadmin, depinde cum ai in gamemode. Sper ca ti-am fost de folos.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, H3AtonN said:

ok..dar macar spune-mi si mie care dintre bazele de date,de la gm-ul ala sa le pun,plz

Pai daca tu nu ai facut conectarea la baza de date/ nu ai pus baza buna cum vrei omule sa se salveze?crezi ca merge cu orice baza?

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, cosmyN[] a spus:

ntra in gamemode si cauta: #define SQL_host si vei gasi asta:

#define SQL_HOST ""
#define SQL_USER ""
#define SQL_PASS ""
#define SQL_DB ""

La host pui: localhost, user root, parola lasi liber, doar "", iar la DB pui numele bazei de date din phpmyadmin.

Ar trebui sa arate cam asa:

#define SQL_HOST "localhost"
#define SQL_USER "root"
#define SQL_PASS ""
#define SQL_DB "BAZA DE DATE"

Dupa ce ai facut asta, salveaza si compileaza.

Da-i drop la baza de date din phpmyadmin, cauta baza de date unde o ai in calculator si deschide-o cu wordpad. Dupa ce o vei deschide iti va apare pe la inceput: "Gazda" sau "host" si modifica in "localhost" dupa ce ai facut asta, mai jos cu 2-3 randuri scrie "database" schimba si pune numele BAZA DE DATE (Trebuie sa ai si in gamemode la fel), ii dai save, o redenumesti apasand click dreapta si rename in BAZA DE DATE, creezi o alta baza de date in phpmyadmin pe nume "BAZA DE DATE", iar apoi urc-o. Dai un restart la server, intra pe server si scrie /rcon login "parola rcon(scrie in server.cfg)", iar apoi foloseste /setadmin numele exact admin level sau /makeadmin, depinde cum ai in gamemode. Sper ca ti-am fost de folos.

Uitati ma.. era chiar asa de greu sa-mi explice si mie cineva asa?? in fine.. Multumesc mult de tot!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.