Jump to content

Vand GameMode - Gen Bugged, oras: Las Venturas(ofer teste)


TrueCross

Recommended Posts

Lucrez de cateva luni bune la un Gamemode, cu care as fii vrut sa deschid un server, dar au intervenit niste probleme in viata reala care nu imi mai permit sa am suficient timp pentru administrarea unui server. Cu totii stim ce inseamna sa ai un server si sa te ocupi de el... Asa ca m-am hotarat sa il vand. Absolut totul a fost mutat in Las Venturas deoarece sunt destule servere care au spawn-ul in Los Santos, am vrut sa fie ceva mai diferit.

O sa va prezint cateva dintre update-urile cele mai recente, deoarece mi-ar trebuii cateva zile sa prezint toate sistemele de pe server, inainte de a le citii vreau sa va spun ca `OFER TESTARE GAMEMODE-ului`, oricine este interesat de Gamemode ma poate contacta pentru al testa.

Skype: andy112356

Server de teste:  188.212.106.154:7777

Factiunile server-ului sunt urmatoarele. Absolut totul este dinamic la factiuni, se pot modifica din joc sloturile, numele factiunii, exterior-ul, interior-ul si chiar seif-ul. Absolut toate raman salvate(ofer teste). Se pot creea masini in joc pentru fiecare factiune / job in parte, se pot modifica culorile, modelul, etc.... Mai exact totul este dinamic.

zte55tu.png

 

Sistemul de clanuri a fost modificat de curand,  a fost adaugat sistem de sloturi, care se pot cumpara din /shop sau pot fii acordate de owneri.

gAGKbIW.png

ywmas50.png

 

Skill-urile:

dCH504x.png

 

Job-urile server-ului sunt urmatoarele(in paranteza arata numarul de muncitori, daca doriti va pot face meniul la fel ca la `factions` sau `clans`).

ubwfiIL.png

 

De curand a fost adaugat un nou sistem de evenimente, a fost conceput pentru paste, dar il puteti folosii si in alte scopuri. Cum functioneaza acest sistem? Pai sunt 24 de locatii random in Las Venturas, oul o sa se spawneze intr-o locatie random, apoi daca este gasit, acesta o sa fie respawnat dupa 10 minute, dar daca acesta nu este gasit o sa isi schimbe pozitia si o sa fie trimis un mesaj tuturor playerilor.

FOOXJWG.png

khl4gYN.png

 

Sistem de bonus pentru playerii noi:

rGNQIbn.png

Z39YYBj.pngAJDq8uF.png

 

Au fost adaugate log-uri pentru majoritatea actiunilor playerilor, ele pot fii vizualizate din joc:

Bb5UPrC.png

 

Sistem de GiftBox, cand gift-ul este activat de catre un administrator, o sa se creeze un text si o sa fie creat un Cadou in pozitia Gift-ului.

74N5ybN.png

 

Rapoarte automatizate pentru cateva factiuni, /givesalary, /givebonus:

nkpGDrb.jpg

jqAA2rI.jpg

 

Sistem de BonusJob care dubleaza castigul la anumite job-uri, el poate fii cumparat si din /shop:

y2YOY29.png

 

Sistem anti-coliziuni in zona Fermei si al PNS-ului, pot adauga la cerere la ce job vreti:

a6c0CXa.png

55UWJDx.png

 

Sistem de Anti-Dm pe masinile Job-urilor folosite:

0uS8MXv.png

y9eb4uP.png

 

Sistem de /oplace de pana la 10 obiecte:

CMgKA1O.pngm2S7uId.png

 

DealerShip: Ownerii pot modifica Stock-urile din DS si preturile masinilor direct din joc.

 

Sistemul de WAR este cel de pe bugged, daca sunteti interesati ma puteti contacta pentru testarea sa.

 

Server-ul dispune de multe alte sisteme... pe care nu mai stau sa vi le prezint aici, pentru ca probabil mi-ar lua mult prea mult.

Repet: OFER TESTAREA GAMEMODE-ului!!

 

ultimele update-uri:

Spoiler

1. Acum se salveaza si BonusJob-ul.
2. Rezolvat un bug de la getgift.
3. Adaugat lift la Police Department.
4. Adaugat job-ul pizza.
5. Modificata comanda /jobs, acum arata si cati muncitori sunt la fiecare job.
6. A fost modificam job-ul Garbage.
7. Cateva factiuni au fost scoase, erau prea multe mafii, iar Primaria nu folosea la nimic.
8. Reparat un bug la /mycontract
9. A fost schimbat sistemul de conturi premium, acum contul se poate cumpara pe zile, nu mai este permanent.
10. A fost adaugata comanda /votegun la paintball.
11. Pentru Hitman: au fost adaugate fail reason-uri la efectuarea contractelor, se v-or contoriza doar cele facute corect.
12. A fost rezolvata problema cu `SQL-Injection-ul`.
13. Acum se salveaza si punctele de asigurare de la masini dupa relog.
14. A fost adaugat sistem de /oplace, pot fii adaugate maxim 10 obiecte.
15. Au fost adaugate comenzile /givesalary si /givebonus
16. Au fost adaugate loguri pentru salarii si bonusuri.
17. Au fost adaugate loguri pentru vanzarile de materiale si droguri.
18. Au fost adaugate loguri pentru case.
19. Au fost adaugate loguri pentru bizuri.
20. Au fost adaugate loguri pentru masini.
21. Comanda /lp a fost reparata.
22. Au fost adaugate comenzile: /bizlog /houselog /matslog /vehlog, arata toate tranzactiile facute de player-ul respectiv.
23. A fost adaugata comanda /towcar, afiseaza un dialog cu masinile, iar cand selectezi una se respawneaza direct.
24. A fost rezolvat un bug la /gdeposit.
25. Daca un politist este on-duty si intra in Event Place, este pus automat Off-Duty.
26. A fost adaugata comanda /fh, care arata istoricul factiunilor al playerului respectiv.
27. A fost rezolvat un bug de la /vote.
28. Reparata comanda /areagun, pentru admini.
29. A fost adaugata comanda /sgmsg, pentru admini.
30. Acum comanda /goto te teleporteaza direct in masina player-ului, daca este sofer.
31. Rezolvat un bug de la /specg.
32. Acum politistii / hitmanii nu mai pot sparge usile de la CNN, Car Rent si Event Place.
33. Acum cand un admin dezactiveaza Gift-ul dispar si cadourile si textele.
34. Adaugata comanda /bonus pentru incepatori.
35. Acum playerii de level 1 pot alege ce masina sa primeasca drept Bonus(Faggio sau Perennial)
36. Acum se salveaza pozitia masinii dupa ce este cumparata chiar daca nu i se mai da /park.
37. Au fost dezactivate coliziunile din zona PNS-ului din LV.
38. Au fost dezactivate coliziunile de la job-ul Farmer, pe o raza de 150m.
39. A fost rezolvat un bug la paintball, prin care politistii erau spawnati cu armura.
40. Acum la spawn, politistii primesc armura doar daca sunt on-duty.
41. Acum, daca cineva da rob si moare primeste fail.
42. Daca un politist ii da fail unui player la rob, o sa primeasca un bonus special.
43. Acum se poate da /rob in orice business.
44. Acum cand cineva da rob, checkpoint-ul este setat random la o casa.
45. A fost adaugata comanda /banoff pentru admini.
46. A fost adaugata comanda /jailoff pentru admini.
47. A fost adaugata comanda /checkv pentru admini.
48. Rezolvat un bug de la comanda /changelock.
49. Au fost adaugate 30 de case in Las Venturas, interioarele au fost setate random, probabil v-or fii schimbate pana la deschidere.
50. A fost rezolvat un bug la /checkcontract, pentru hitmani.
51. Acum si adminii au acces la /checkcontract.
52. Au fost adaugate 25 de biz-uri in Las Venturas.
53. Au fost adaugate MapIcons`uri pentru toate bizurile de pe server.
54. A fost adaugat un nou sistem ANTI-DM.
55. Acum playerii nu mai pot face DM pe masinile job-urilor, cu exceptia politistilor care merg dupa W.
56. Acum adminii v-or fii informati de fiecaredata cand cineva incearca sa se logheze RCON.
57. Acum nu se mai pot folosii armele cand esti sofer(mp5).
58. A fost rezolvat un bug de la /jaillist.
59. A fost adaugat un nou biz, tunning LV, in care v-or intra banii din toate tunning-urile, momentan.
60. Acum, in caz ca pica server-ul, se v-or salva toate datele automat.
61. Acum nu se mai poate da /find pe adminii On-Duty.
62. A fost adaugat un nou EVENT automat pe server, la 10 minute dupa deschiderea server-ului o sa se spawneze automat un on in Las Venturas, dupa gasirea lui, o sa se spawneze altul in alta locatie random.
63. A fost reparat un bug la comanda /changepass.
64. A fost reparat un bug de la comanda /ad.
65. A fost adaugata comanda /event, care arata detalii despre event-ul special de pe server.
66. Au fost adaugati actori la job-urile Farmer si Trucker. Probabil pe viitor v-om adauga la toate job-urile, depinde de dorintele voastre.
67. A fost adaugat un nou sistem de sloturi pentru clanuri.
68. Au fost adaugate comenzile /clans si /clanuri care arata detalii despre clanuri.
69. Acum comanda /factions arata si statusul aplicatiilor fiecarei factiuni.
70. A fost adaugata comanda /setapp pentru lideri.
71. A fost rescrisa comanda /skills, acum este pe dialog si are un aspect mult mai frumos.
72. A fost rescrisa comanda /clans, acum are un aspect mult mai ``atragator``.
73. A fost rescrisa si comanda /factions.
74. Acum nu se mai poate da /cinvite daca clanul este full.
75. Acum se pot cumpara sloturi pentru clan si din /shop.
76. A fost rezolvat un bug la register.
77. Au fost adaugate loguri pe IP.

 

Edited by TrueCross
Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu recomand, am luat si eu o versiune de la el tot bugged.. si zicea ca nu are buguri si nu stiu ce .. si defapt..

1. Se schimba skin-urile aiurea cateodata 2. Bug la orele jucate 3.Cand intri pe server, trebuie sa dai /quitjob pentru a putea folosi /stats. 4. Daca iti iei job, nu poti folosi /stats. 5./skills este stricat. http://imgur.com/7O7yjqP - E buguit se pune aiurea 6. Dai getgift, dai relog, merge iar sa dai getgift fara sa astepti 2 ore. 7. Numele la textdraw-u trebuie rezolvat, sa nu se mai miste si numele la server. 8. Serverul se restarteaza singur.. sau cand atinge un anumit numar de jucatori. 

Bugurile astea erau pe versiunea asta tot vanduta de el. : 

Repet, eu unul nu recomand..  nu pentru ca da teapa sau chestii dar aveti si mai sus. Si pentru ca nu stiti ce poate sa mai contina gamemode-ul.. :)

 

Edited by ASU57

 

..::Contact::..

Y!M: [email protected]

Skype: asu_snk57

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, ASU57 a spus:

Eu unul nu recomand, am luat si eu o versiune de la el tot bugged.. si zicea ca nu are buguri si nu stiu ce .. si defapt..

1. Se schimba skin-urile aiurea cateodata 2. Bug la orele jucate 3.Cand intri pe server, trebuie sa dai /quitjob pentru a putea folosi /stats. 4. Daca iti iei job, nu poti folosi /stats. 5./skills este stricat. http://imgur.com/7O7yjqP - E buguit se pune aiurea 6. Dai getgift, dai relog, merge iar sa dai getgift fara sa astepti 2 ore. 7. Numele la textdraw-u trebuie rezolvat, sa nu se mai miste si numele la server. 8. Serverul se restarteaza singur.. 

Bugurile astea erau pe versiunea asta : 

Repet, eu unul nu recomand.. nu pentru ca da teapa sau chestii dar aveti mai sus ;)

revin cu edit.

Sunt de acord cu tine inca am gamemod-ul de la el si are exact acele probleme. NU RECOMAND. El nu face practic nimic altceva deca copiaza dintr-un gamemode in altul, eventul cu sumon este si pe alte site-uri.

Edited by gamercs98
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ASU57 said:

Eu unul nu recomand, am luat si eu o versiune de la el tot bugged.. si zicea ca nu are buguri si nu stiu ce .. si defapt..

1. Se schimba skin-urile aiurea cateodata 2. Bug la orele jucate 3.Cand intri pe server, trebuie sa dai /quitjob pentru a putea folosi /stats. 4. Daca iti iei job, nu poti folosi /stats. 5./skills este stricat. http://imgur.com/7O7yjqP - E buguit se pune aiurea 6. Dai getgift, dai relog, merge iar sa dai getgift fara sa astepti 2 ore. 7. Numele la textdraw-u trebuie rezolvat, sa nu se mai miste si numele la server. 8. Serverul se restarteaza singur.. sau cand atinge un anumit numar de jucatori. 

Bugurile astea erau pe versiunea asta tot vanduta de el. : 

Repet, eu unul nu recomand..  nu pentru ca da teapa sau chestii dar aveti si mai sus. Si pentru ca nu stiti ce poate sa mai contina gamemode-ul.. :)

 

7 hours ago, gamercs98 said:

Sunt de acord cu tine inca am gamemod-ul de la el si are exact acele probleme. NU RECOMAND. El nu face practic nimic altceva deca copiaza dintr-un gamemode in altul, eventul cu sumon este si pe alte site-uri.

 

Nu inteleg de ce comentati aiurea, toate bugurile au fost rezolvate, am vandut GM-ul ala acum 2 luni sau mai mult, si am spus ca ofer testarea GM-ului, oricine doreste il poate testa. Succes!

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, TrueCross a spus:

 

 

Nu inteleg de ce comentati aiurea, toate bugurile au fost rezolvate, am vandut GM-ul ala acum 2 luni sau mai mult, si am spus ca ofer testarea GM-ului, oricine doreste il poate testa. Succes!

Comentam pentru ca tot ceea ce ai spus tu acum 2 luni au fost minciuni, chestia ca nu are buguri si asa mai departe. REPET NU CUMPARATI va aruncati banii degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.