Jump to content

Sscanf option BUG


Jamal Alin

Recommended Posts

Salutare tuturor, folosesc "SSCANF_Option(MATCH_NAME_PARTIAL, 1);" in callback-ul OnPlayerCommandReceived si uneori imi selecteaza jucatorul gresit chiar daca scriu tot numele acestuia. Daca folosest comenzile pe playerid nu-mi face bug doar daca foloseste comenzile pe numele jucatorului. Daca stie cineva unde ar fi problema , multumesc !

Edited by Jamal Alin

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Ai putea folosi alta varianta:

sscanf(params, "?<CELLMIN_ON_MATCHES==1>U(-1)", id);
if (id === -1)
{
    // Nu ai introdus niciun nume
}
else if (id === cellmin)
{
    // Rezultate multiple gasite
}
else if (id === INVALID_PLAYER_ID)
{
    // Jucatorul respectiv nu este conectat
}
else
{
    // S-a gasit doar un singur jucator
}

 

Sinner.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SoNNy.sys said:

Ai putea folosi alta varianta:


sscanf(params, "?<CELLMIN_ON_MATCHES==1>U(-1)", id);
if (id === -1)
{
    // Nu ai introdus niciun nume
}
else if (id === cellmin)
{
    // Rezultate multiple gasite
}
else if (id === INVALID_PLAYER_ID)
{
    // Jucatorul respectiv nu este conectat
}
else
{
    // S-a gasit doar un singur jucator
}

 

Si asta trebuie folosita la fiecare comanda nu ? e mult de munca ..... alta solutie

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Eventual fa-ti un stock pe care sa-l folosesti. Revin cu un edit daca gasesc altceva.

EDIT: M-am documentat putin si se pare ca daca tu incerci sa cauti dupa nume, defapt nume partial, o sa-ti returneze ID-ul care a fost gasit primul pe tot serverul. Pe ID e si normal sa nu ai bug pentru ca e doar unul singur. Incearca sa folosesti metoda mea pentru ca e mai indicata la ceea ce ai tu nevoie.

Edited by SoNNy.sys

Sinner.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SoNNy.sys said:

Eventual fa-ti un stock pe care sa-l folosesti. Revin cu un edit daca gasesc altceva.

EDIT: M-am documentat putin si se pare ca daca tu incerci sa cauti dupa nume, defapt nume partial, o sa-ti returneze ID-ul care a fost gasit primul pe tot serverul. Pe ID e si normal sa nu ai bug pentru ca e doar unul singur. Incearca sa folosesti metoda mea pentru ca e mai indicata la ceea ce ai tu nevoie.

Da, dar daca eu scriu tot numele nu ar trebuie sa-l gaseasca pe cel corect ? de asta cred ca e un bug ceva ... nu am cum sa folosesc ce ai zis tu ar insemna modificari multe la comenzi si multa munca mai bn renunt la optiunea respectiva si o adaug doar in comanda care vreau neaparat s-o folosesc ... de ex "/id"

Edited by Jamal Alin

Cea mai sigura sursa de facut bani de buzunar in mediul virtual. Inregistreaza-te si pune-te pe treaba !!!

http://www.viespar.ro/?reff=ab8e9d8086304d6136eac03c710238d7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.