Jump to content
  • 0

Problema odometer


iSkull

Question

Problema intalnita (descriere): Salut all, am facut un sistem de odometer cu ajutorul de la cereri tutoriale..... problema este insa ca atunci cand merg cu vehiculul 4-5km sau mai putini/mai multi si ies din vehicul imi spune ca am parcurs 0 km cu el dc nuh :( m-am luat dupa tutorialul lui @Gireada
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): nu imi da nimik in server_log, consola sau sql_log si nici in GM
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): http://pastebin.com/zpYvsK5T
Imagini / Video (optional): nu cred ca trebuie
Ati incercat sa rezolvati singur?:  da dar nu inteleg ce tot are, asta imi este cel mai greu sistem sa ii zic asa pe care sa il creez

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Posteaza codul care iti afiseaza kilometrii parcursi de la onplayerstate change


EDIT: am crezut ca nu am postat, dar defapt tu ai facut 2 topicuri cu acelasi lucru... te-ai gandit ca unu nu e de ajuns? de ce nu ai facut 10?

Edited by Mister

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

  • 0

incearca sa inlocuiesti %d cu %.2f  codul trebuie sa fie sus de tot la onplayerkeystatechange, pentru ca daca e printre ultimele, se pierde pentru ca mai ai si alte verificari care au return 1; la ele, compileaza si vezi daca iti merge, desi ar trebui sa iti mearga si asa, probabil nu ai facut tu ceva bine

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.