Jump to content
  • 0

Problema GM UNNIC - Nu se salveaza skin


VladDz.

Question

Problema intalnita (descriere): Nu se salveaza skinurile pe server. Adica, daca playerul ia invite si dupa kill, nu se salveaza, se duce la skinul default.
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu): Hmm, nu stiu ce sa postez
Imagini / Video (optional): La fel.
Ati incercat sa rezolvati singur?: Da, dar nu am reusit. Am incercat sa bag sa se salveze rankul in mysql, pentru ca cand dai /giverank se pune iar skinul bun.

sal

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Salut ! Faci o variabila la pInfo (depinde cum ai tu, asa e in modul Godfather default) . Apoi, la OnPlayerUpdate , la /invite , la OnPlayerSpa dupa uninvite , faci o variabila si te folosesti de GetPlayerSkin(playerid); , salvezi skin-ul player-ului in baza de date, iar la OnPlayerLogin , OnPlayerSpawn si asa mai departe folosesti variabila SetPlayerSkin(playerid, variabila); iar variabila trebuie sa fie ceva de genul : new skin = PlayerInfo[playerid][pSkin]; , sa zicem . La OnPlayerLogin trebuie sa incarci si variabila pentru skin, cea nou facuta . Sper ca ai inteles ! Bafta .

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.