Jump to content
  • 0

Eroare la conectare!!1


alexandruo9

Question

Problema intalnita (descriere):Am o problema cand ma conectez la sv meu fie la alt sv scrie asa requests connection cookie. Si am dat sv meu unui vecin sa il tina deschis ca eu am router si nu pot face sv...si nu ma pot conecta la el ca zice requests connection cookie (in consola) si nu ma conecteaza(pe altii ii conecteaza pe mine nu). Care ar fii problema?
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile):Nu am
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):
Imagini / Video (optional):
Ati incercat sa rezolvati singur?:

error.png

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nu zice nimic....doar in consola apar alea...si mie nici nu imi apare numele mapei , ping , sau nr de playeri?

Si am versiunea buna 0.3.7 si asa face....o fi de la router ca serverul e tinut de un vecin si ma gandesc ca poate de asta o fii?

 

Edited by alexandruo9
Link to comment
Share on other sites

  • 0

.Nu zice nimic....doar in consola apar alea...si mie nici nu imi apare numele mapei , ping , sau nr de playeri?

Si am versiunea buna 0.3.7 si asa face....o fi de la router ca serverul e tinut de un vecin si ma gandesc ca poate de asta o fii?

 

Ai adaugat server-ul cu ip-ul tau sau cu localhost ? Ca daca ai bagat cu ip-ul de aceea nu-ti merge ... incearca cu localhost sau ip-ul de retea (cel cu 192.168.x.x) .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ai adaugat server-ul cu ip-ul tau sau cu localhost ? Ca daca ai bagat cu ip-ul de aceea nu-ti merge ... incearca cu localhost sau ip-ul de retea (cel cu 192.168.x.x) 

Mie imi merge imi merge chiar daca apare "request connection cookie" dar daca incerc sa intru la un vecin ...acelasi server nu ma lasa apare mesajul "request connection cookie" la infinit...eu am localhost.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Dar la acel vecin iti apare numele , modul si celelalte de la server ?

nu.....Nu imi apre modul, numele, ping, nimic ...?Dar cand dau sa ma conectez ii zice ip-ul meu si "request connection cookie" Deci ma gaseste dar nu ma lasa sa ma conectez...?

P.S : Mersi mult ca ma ajuti chiar nu stiu ce sa mai fac.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Inseamna ca nu ai ip static , sau port forward facut din cate stiu eu, asa era si inainte doar ca nu exista cea cu "request connection cookie" , dar daca nu apare "Incomming connection" inseamna ca nu ai ip static / port forward facut .

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Inseamna ca nu ai ip static , sau port forward facut din cate stiu eu, asa era si inainte doar ca nu exista cea cu "request connection cookie" , dar daca nu apare "Incomming connection" inseamna ca nu ai ip static / port forward facut .

Ok..nu am ip static si nici port forward facut o sa incerc sa le fac sa vad daca merge....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.