Jump to content
  • 0

Doresc sa invat scripting


bimax999

Question

Salut tuturor,numele meu este Adrian si doresc sa invat scripting,pana acum stiu ceva ceva,sa editez unele comenzi,reclame,sa adaug systeme asta tine doar de FILESCRIPT , sa modific prin mapa,etc ceva tot stiu.

Dar doresc mai mult,doresc sa concep un server de samp un edit,dar eficient.

Nu stiu inca cu ce Gamemode RPG as putea incepe fiind incepator si cum sa avansez si in cat timp la stagiul de Mediu-Avansat.

Va multumesc si va doresc o zii buna.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Iti recomand sa incep cu ceva mai slabut, eventual chiar un script de la 0. Daca incepi cu un Gamemode de RP edit ai sa te pierzi fiindca sunt prea multe lucruri complicate.

Acum in cat timp vei avansa depinde numai de tine....

 

private void Copiati_asta(Plagiatori p)
{
      if(p.name != "unknown")
      {
           Cursor.Hide();
           MessageBox.Show("Daca copiezi, esti considerat un zeu iar daca muncesti este consderat un nimic");
           MessageBox.Show("Cei ce muncesc sunt criticati mai aspru decat cei care copiaza, fiindca de la cei care muncesc se asteapta performante..");
           MessageBox.Show("Ofera acelei persoane care a muncit, macar un multumesc fiindca el e cel care-ti aduce tie laudele pe care el ar trebui sa le primeasca.");
           MessageBox.Show("Poti mintii o lume intreaga dar nu te poti minti pe tine.");
           MessageBox.Show("Sper ca acest mesaj sa-ti intre bine in cap, reputatie negativa imi va dovedi ca nu ai inteles nimic");
           MessageBox.Show("Multumesc....");
           Program.close();
      }
}
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.