Jump to content

Problema editare mapa


Recommended Posts

Deci aprind server-ul. Intru pe server si ma duc aici:

http://imgur.com/a/SpvaD

Dupa cum vedeti usile acelei cladiri sunt deschise, si prin spate se poate cobora in parcare.

Am incercat si cu MTA:SA si cu map editor sa adaug un obiect in parcarea aia dar nici urma de ea. Nici usile nu sunt deschise in map editor.

Ce e de facut? Stiti vreu fs de adaugat obiecte in-game?

Caut un om serios cu gamemode acceptabil, cu capabilitatea de a tine un host, serviciile oferite de mine sunt de scripter (experienta de 5 ani in C/C++ limbajul folosit de SA:MP). Nu am pretentii la bani, doar un server si un parteneriat frumos. Pentru mai multe detalii accept pm-uri.

 

Universitatea de Vest din Timisoara,

Facultatea de Matematica si Informatica

Informatica aplicata, Anul I

Link to comment
Share on other sites

FS-ul nu trebuie descarcat,poti face chiar tu unul.

Deschizi pawno,faci un new.pwn

Si la publicul OnGameModeInit poti sa pui obiectele.

P.S: Daca pui cu CreateObjects e posibil ca sa nu se vada toate,si doar pana la un anumit numar de obiecte,asta doar daca ai multe.

 

Cat despre problema in poza,o fi e la GameModeul tau,poate ai vrun RemoveBuildingForPlayer  prin gamemode,daca ai FS-uri,verificale.

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

@Hardwarp Vreau sa adaug un obiect in cladirea aia. In joc cladirea e deschisa iar in map editor nu pot intra acolo unde am facut poza.

@kSamuel Un raspuns mai profund nu puteai da :-j multumesc pentru NIMIC.

Caut un om serios cu gamemode acceptabil, cu capabilitatea de a tine un host, serviciile oferite de mine sunt de scripter (experienta de 5 ani in C/C++ limbajul folosit de SA:MP). Nu am pretentii la bani, doar un server si un parteneriat frumos. Pentru mai multe detalii accept pm-uri.

 

Universitatea de Vest din Timisoara,

Facultatea de Matematica si Informatica

Informatica aplicata, Anul I

Link to comment
Share on other sites

@Hardwarp Vreau sa adaug un obiect in cladirea aia. In joc cladirea e deschisa iar in map editor nu pot intra acolo unde am facut poza.

@kSamuel Un raspuns mai profund nu puteai da :-j multumesc pentru NIMIC.

Vrei babeste?

Omule,tu daca nu stii nici macar la ce ma refeream prin RemoveBuildingForPlayer eu iti zic sa mai pui mana pe WIKI.SA-MP.COM,

Ce e asa greu?

Cauti in GM/FS ori ce linie are RemoveBuildingForPlayer si o stergi...

 

+ ca e si vina ta ca nu ai explicat bine ce vrei sa faci,eu din ce am inteles te deranjeaza faptul ca e deschis.

Si in MapEditor normal ca nu va fi deschisa cladirea daca nu ai incarcat obiectele tale din FS/GM.

Daca le incarci,ai sa vezi ca va fi ca in joc :|

Daca nici acum nu ai inteles,sau am gresit iar,apai inseamna ca tu chiar nu stii sa explici...

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

Bai, te pun in cap la ce vrei ce tine de scripting sa:mp. Nu ma lua pe mine cu din astea. N-am nici un fs si in gm am verificat toate removebuildingforplayer ;). Stai pe coada ta "maestre".

Caut un om serios cu gamemode acceptabil, cu capabilitatea de a tine un host, serviciile oferite de mine sunt de scripter (experienta de 5 ani in C/C++ limbajul folosit de SA:MP). Nu am pretentii la bani, doar un server si un parteneriat frumos. Pentru mai multe detalii accept pm-uri.

 

Universitatea de Vest din Timisoara,

Facultatea de Matematica si Informatica

Informatica aplicata, Anul I

Link to comment
Share on other sites

Bai, te pun in cap la ce vrei ce tine de scripting sa:mp. Nu ma lua pe mine cu din astea. N-am nici un fs si in gm am verificat toate removebuildingforplayer ;). Stai pe coada ta "maestre".

Wow,tu esti "profesionist" in scripting,marele scripter ... :| 

Esti marele scripter dar nu stii sa rezolvi un cacat de lucru ce tine de mape...

-_-

Hai...n-am chef de off topic,eu am incercat sa te ajut,dar tu explici ca dracu...data viitoare cand faci un post de genul asta explica pentru ce,ce problema este,ce si cum ... etc ...

P.S: Ai mai mult de 12 ani? :)) ca dupa cum vorbesti cu "te pun in cap la ce vrei ce tine de scripting" imi e cam clar ce fel de om esti :)) copy / paste :)) sau doar editezi niste amarate de credite :))

In fine...suntem in romania,aici multi va credeti "mari scripteri" la 12 ani si abea daca stiti cum sa scrieti corect un SendClientMessage sau sa faceti un dialog ...

Ofer servicii de web designer/developer(contact me pentru portofoliu etc)

Metode de plata: Paysafecard,Skrill,PayPal,Bitcoin

Ofer si servicii de Penetration Testing.

Vand si VPN-uri. 5 euro pe luna

Skype: live:mrtunne.tkcode

Discord: https://mrtunne.info/discord

Link to comment
Share on other sites

//T.C.! M-a ajutat @Hardwarp

Caut un om serios cu gamemode acceptabil, cu capabilitatea de a tine un host, serviciile oferite de mine sunt de scripter (experienta de 5 ani in C/C++ limbajul folosit de SA:MP). Nu am pretentii la bani, doar un server si un parteneriat frumos. Pentru mai multe detalii accept pm-uri.

 

Universitatea de Vest din Timisoara,

Facultatea de Matematica si Informatica

Informatica aplicata, Anul I

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.