Jump to content
  • 0

Schimbarea mod-ului de inregistrare IB:RP


OscarJoaca

Question

Problema intalnita (descriere): As vrea sa schimb mod-ulul de inregistrare la gamemode-ul IB:RP. As vrea sa fie ca pe serverele RPG, sa te inregistrezi pe server, nu pe site...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):  http://pastebin.com/kz4BJ5gj
Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?: Nu, pentru ca nu cunosc asa de bine pawn, mai ales cand vine vorba despre MySQL..

Link to comment
Share on other sites

23 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Prietene, nu te supara de mine dar o sa-ti dau topic closed .

 

Am doua motive :

 

1.Nu ai incercat nimic .

2.Nu stii scripting, nu te apuci si gata, noi suntem aici sa te ajutam sa rezolvi anumite probleme nu sa-ti facem scripturi , sunt destule tutoriale dupa care poti invata .

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problema intalnita (descriere): As vrea sa schimb mod-ulul de inregistrare la gamemode-ul IB:RP. As vrea sa fie ca pe serverele RPG, sa te inregistrezi pe server, nu pe site...
Ero(area / rile) / warning-(ul / urile): -
Liniile de cod / sursa / script-ul(obligatoriu):  http://pastebin.com/kz4BJ5gj
Imagini / Video (optional): -
Ati incercat sa rezolvati singur?: Nu, pentru ca nu cunosc asa de bine pawn, mai ales cand vine vorba despre MySQL..

​Data viitoare te rog eu sa incerci ceva. Poftim aici http://pastebin.com/hBKk5ant << Asta iti trebuie :) 

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Trebuie sa definesti acea variabla folosind "new" dar acum depinde pentru ce o folosesti. Eu cred ca ar merita sa incerci sa adaugi undeva la inceputul gamemode-ului urmatoarea linie :

new pForumName[MAX_PLAYERS];

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

   // Load normal stats 1
        format( String, sizeof( String ), "UPDATE `Accounts` SET `Password` = '%s', `Level` = '%d', `Admin` = '%d', `Banned` = '%d', `Sex` = '%d', `Tutorial` = '%d', `Bank` = '%d', `ForumName` = '%s' WHERE `UserID` = '%d'"
        , PlayerInfo[playerid][pKey], PlayerInfo[playerid][pLevel], PlayerInfo[playerid][pAdministrator], PlayerInfo[playerid][pBan], PlayerInfo[playerid][pSex], PlayerInfo[ playerid ][ pTut ], PlayerInfo[playerid][pBank],PlayerInfo[playerid][pForumName], PlayerInfo[playerid][pDatabaseID]);
        mysql_query(String);
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

   // Load normal stats 1
        format( String, sizeof( String ), "UPDATE `Accounts` SET `Password` = '%s', `Level` = '%d', `Admin` = '%d', `Banned` = '%d', `Sex` = '%d', `Tutorial` = '%d', `Bank` = '%d', `ForumName` = '%s' WHERE `UserID` = '%d'"
        , PlayerInfo[playerid][pKey], PlayerInfo[playerid][pLevel], PlayerInfo[playerid][pAdministrator], PlayerInfo[playerid][pBan], PlayerInfo[playerid][pSex], PlayerInfo[ playerid ][ pTut ], PlayerInfo[playerid][pBank],PlayerInfo[playerid][pForumName], PlayerInfo[playerid][pDatabaseID]);
        mysql_query(String);
 

 

 

​Incearca asta http://pastebin.com/pZ59Ee6k

j3V8Znq.png

5IGyOAw.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8014) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8022) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8024) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8026) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8027) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8034) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8035) : warning 217: loose indentation
\\psf\Home\Desktop\AliasGaming RP\gamemodes\CRP.pwn(8037) : warning 217: loose indentation
Pawn compiler 3.2.3664     Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase


8 Warnings.

Dar la ce ma ajuta pForumName?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu folosesti scriptul, nu noi, deci tu ar trebui sa stii. Oricum,  versiunea asta de IBP:RP nu m-ar mira sa fie cea modificata de mine. ForumName-ul ala este pentru administratori sa-si puna numele de pe forum in joc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mda. E GM bazat pe IBP:RP dar modificat mult de mine si de echipa mea, in fine. Hai sa nu facem off-topic. Revenim la problema, ce erori primesti acum la pForumName ?

Edited by Rappy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Iti da vreo eroare ? Arata-mi functia care salveaza pForumName si arata-mi si comanda /setforumname.

 

PS : Ma bucur ca macar ai lasat creditele acolo.

​Hm, eu pana ce nu am intrat nici odata pe server, dar nustiu cum sa ma adaug in baza de date... Ma ajuti?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daca nu stii cum functioneaza o baza de date MySQL ma tem ca nu prea am cu ce sa te ajut. Trebuie sa te documentezi inainte, sa vezi ce si cum. Google.com are toate informatiile , trebuie doar sa cauti. De asemenea, imi amintesc ca mi-a luat o noaptea intreaga sa-l fac sa mearga cu inregistrare de pe site. Plus ca GM-ul a fost facut pe MySQL din prima deci nu cred ca ai sanse prea mari sa-l faci pe altceva.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Daca nu stii cum functioneaza o baza de date MySQL ma tem ca nu prea am cu ce sa te ajut. Trebuie sa te documentezi inainte, sa vezi ce si cum. Google.com are toate informatiile , trebuie doar sa cauti. De asemenea, imi amintesc ca mi-a luat o noaptea intreaga sa-l fac sa mearga cu inregistrare de pe site. Plus ca GM-ul a fost facut pe MySQL din prima deci nu cred ca ai sanse prea mari sa-l faci pe altceva.

​Multumesc pentru ajutor! Dar credca o sa incep sa imi fac propriul meu gamemode care sa nu ruleze pe MySql...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.