Jump to content

Informaţii despre site şi forum


Recommended Posts

În dată de 01.05.2015, ora 23:00 o să închidem forumul pentru a actualiza platforma IP. Board 3.4.7 la nouă versiune IP. Board 4.0. Tot o dată vom modifică regulamentul şi anumte categorii (adăugăm sau ştergem).

Cât va stă închis forumul?

Nici noi nu ştim, depinde de:

  • Reconstruirea mesajelor private, subiectelor (topicurile), răspunsurilor (posturilor), statusurilor, reputaţia unui utilizator, etc..
  • Reindexarea subiectelor (topicurile) şi răspunsurilor (posturilor).
  • Modificarea categoriilor şi sub-categoriilor forumului.
  • Rescrierea regulamentului general si regulamentului unor categorii.
  •  

Alte informaţii:

Tot în acest timp o să deschidem sub-domeniul wiki.sa-mp.ro pentru utilizatori. Momentan nu există toate funcţiile pe wiki, dar încet încet le adaug pe toate.

De ce nu există toate funcţiile pe wiki?
Am decis săptămâna asta să îl iau de la 0 (din nou) pentru că nu îmi plăceau articolele postate de anumiţi membrii din echipa sa-mp.ro.

Tot în acest timp o să facem puţină "curăţenie" prin echipa sa-mp.ro (moderatorii, moderatori globali şi alte ranguri).

* Totul o să dureze maxim 48 de ore. (Dacă totul decurge bine, se poate că a două zi dimineaţă să fie dechis sau chiar mai devreme)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

în data de 27.10.2015 am migrat site-ul și forumul pe un server privat pentru o performanță mai bună. Tot în acest timp am actualizat platforma forumului la versiunea ISP 4.1.0 și am dat drumul la lista de servere.

Sper să fie o viteză mai bună de încărcare a site-ului și forumului :) în zilele ce urmează o să refacem și temă pentru forum (nu a mai fost compatibilă cu noua versiune).

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.