Jump to content
  • 0

Scripting Basics - Bazele Scriptului ...


Guest Free Man

Question

Guest Free Man

salutare ... sunt nou in scripting (stiu doar sa pun masini ) ... si doresc sa va intreb cu va-ti inceput "cariera" de scripter ... adica ce ati facut sa ajungeti sa lansati GameModes ... sau macar sa stiti ceva sa modificati intr-un server scriptul ... vreau neaparat sa ma apuc de scripting ... nu pentru bani sau alte chestii .... doar pentru FUN si sa ajut pe altii ... adica daca are cineva o problema sa le fiu scripter de ocazie .... sau mno pana mea ... de 3 zile tot incerc sa pricep ceva din    http://wiki.sa-mp.com/wiki/Scripting_Basics  da nu inteleg nimic ... adica inteleg ceva dar nu stiu cum sa le aplic ... ma intelegeti ce vreau sa spun ?

stiu ca fara engleza nu ajungi scripter ... eu stiu ceva engleza si ma descurc destul de bine ... dar eu vreau sa ajung scripter doar sa ajut pe altii si poate , doar poate sa lansez un gamemode ... cum fac toti scripterii ...

am cautat 3 zile la rand dupa tutoriale sau un inceput in scripting dar nu am gasit decat pe wiki .... dar nu poti invata asa doar citind ... trebuie cumva si explicat ... adica nush ...

uite ... de pilda cum sa sterg culorile de pe harta .... adica sa nu apara cu albastru un teritoru ... sau ... cum sa incep scriptingul ... am intrebat vreo 100 de scripteri daca nu mai mult cum sau apucat de scripting dar nici unul nu a vrut sa vb cu mine despre aceasta tema ....  si deaceea am deschis acest topic , sper sa gasesc sprijin la voi ...

va multumesc anticipat ....

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

Guest Free Man

deci sa presupunem ca nu stiu deloc Engleza doar My Name Is Cutarescu , si am server de samp cu gamemodul Reaven .... cum pot invata minim de scripting cat sa imi intretin serverul ?

daca ati putea sa traduceti ceva de pe acolo ....

intrebare ... cum schimb spawnul? si cum schimb numele hartii adica din Los Santos sa fac Alba Iulia .... ?

Link to comment
Share on other sites

deci sa presupunem ca nu stiu deloc Engleza doar My Name Is Cutarescu , si am server de samp cu gamemodul Reaven .... cum pot invata minim de scripting cat sa imi intretin serverul ?

daca ati putea sa traduceti ceva de pe acolo ....

intrebare ... cum schimb spawnul? si cum schimb numele hartii adica din Los Santos sa fac Alba Iulia .... ?

daca nu stii engleza, las-o balta :P

LOL, de unde alba-iulia ? =)), SA are doar LV,LS si SF ... Uita-te la OnPlayerSpawn

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.