Jump to content

[FS]Anti - Flood


NinjaCroko

Recommended Posts

Un anti - flood pentru server SA : MP !

----------------------------------------|

L-am postat deoarece cred ca toti aveti nevoie de el !  ;)

----------------------------------------|

Download Link : http://www.sendspace.com/file/n46j4o

-----------------------------------------------------------------|

Gamemodes [url=http://www.sa-mp.ro/f

Link to comment
Share on other sites

OoopsCrasheru daca nu stii atata nu mai are absolut nici un efect asupra verisunii de SA-MP 0.2X

si nu cred ca sa inventat un anti flood care sa reziste unuia cu viteza net foarte buna

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

Un anti - flood pentru server SA : MP !

----------------------------------------|

L-am postat deoarece cred ca toti aveti nevoie de el !  ;)

----------------------------------------|

Download Link : http://www.sendspace.com/file/n46j4o

-----------------------------------------------------------------|

Si eu l-am testat. Varza.

4/10.

Link to comment
Share on other sites

OoopsCrasheru daca nu stii atata nu mai are absolut nici un efect asupra verisunii de SA-MP 0.2X

si nu cred ca sa inventat un anti flood care sa reziste unuia cu viteza net foarte buna

a mai facut OOps unu pt 0.2x il are un prieten

si Federer lasa te de floodat

PS: asta e un anti flood din script, nu are nici un efect asupra DDOSurilor...

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

Atacurile DDoS (Distributed Denial of Service) sunt folosite pentru a inunda un server cu informatii false (milioane de bytes pe secunda) pana cand pica. La site-uri, informatiile inunda bandwidth-ul si userii nu mai pot intra pe acel site. Ca sa-ti protejezi serverul (cat de cat) trebuie sa ai o viteza mare la internet ( 1 GB / s, host-urile profesioniste ) si multa memorie in sistem. Cea mai buna protectie ii sa iti opresti serverul cateva minute sau sa afli IP-ul atacatorului si sa-l adaugi in Lista Neagra a Firewall-ului ca sa-i blochezi atacurile. Cam atat...

Link to comment
Share on other sites

Atacurile DDoS (Distributed Denial of Service) sunt folosite pentru a inunda un server cu informatii false (milioane de bytes pe secunda) pana cand pica. La site-uri, informatiile inunda bandwidth-ul si userii nu mai pot intra pe acel site. Ca sa-ti protejezi serverul (cat de cat) trebuie sa ai o viteza mare la internet ( 1 GB / s, host-urile profesioniste ) si multa memorie in sistem. Cea mai buna protectie ii sa iti opresti serverul cateva minute sau sa afli IP-ul atacatorului si sa-l adaugi in Lista Neagra a Firewall-ului ca sa-i blochezi atacurile. Cam atat...

Ia-o-ncet wikipedia =))

... Dar are dreptate :P

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

Guest hack18

LowRyder , cmg4life  si multi altii acum mai nou poti flooda un linux si de pe windows, asa ca oricat vati chinui voi sa bagati super anti flood-uri la server, se gaseste cineva sa il doboare.Si faza cu procesoarele, degeaba, de exemplu tiai creat un ddos atack in C++ cu un rand din root scan care trimite packete excesive si na pot sa spun ca nu iti mananca din procesor si pici si linuxurile.Mai inavtzati putina programare si atunci va dau dreptate.

Pana acum cel mai tare protocol de flood este root scan-ul si neintrecut de nimeni. Pana acum sunt 5 versiuni de root scan toate create manual in toate tipurile de linux, de la ubuntu 5 pana la Fedora Core 8. Deci bafta si mai astept anti flooduri ca sa mai creez eu flooduri pt ele. Bft

Link to comment
Share on other sites

se gaseste cineva sa il doboare.

si ala care se gaseste n-are ce face.. ce e asa palpitant sa floodezi?niciodata nu am inteles, da asta-i faza ROMANII numa atata stiu sa faca rau altuia

mii scarba ca traiesc in tara asta invadata de retarzi

Imi aduc aminte cand jucam pe versiunea 0.1.. ala era SA-MP adevarat.

Va salut cu respect (pe cei care merita).

Link to comment
Share on other sites

Guest hack18

heatON daca ai auzit de concurentza este bine, alt mod de a dobora concurentza intre 2 server de samp este prin a se flooda unul catre celalalt si a castiga al treile, dar na faza e ca mai nou vor sa faca cei de la samp licentza pt serverele publice si licentza pt cele private, iar cele care nu vor indeplinii conditiile din licentza vor fi date jos. Oricum pana atunci mai e si sper sa se ajunga la o concurentza mai placuta.

Link to comment
Share on other sites

LowRyder , cmg4life  si multi altii acum mai nou poti flooda un linux si de pe windows, asa ca oricat vati chinui voi sa bagati super anti flood-uri la server, se gaseste cineva sa il doboare.Si faza cu procesoarele, degeaba, de exemplu tiai creat un ddos atack in C++ cu un rand din root scan care trimite packete excesive si na pot sa spun ca nu iti mananca din procesor si pici si linuxurile.Mai inavtzati putina programare si atunci va dau dreptate.

Pana acum cel mai tare protocol de flood este root scan-ul si neintrecut de nimeni. Pana acum sunt 5 versiuni de root scan toate create manual in toate tipurile de linux, de la ubuntu 5 pana la Fedora Core 8. Deci bafta si mai astept anti flooduri ca sa mai creez eu flooduri pt ele. Bft

km asta ziceam si eu ... geniule... le spuneam k e din script si nu are efect asupra ddosului... cel mai intalnit flood

PS: Ms heaton... stii si eu sunt roman...

PS2: Hack18 , nu mai creea flooduri k nu i frumos... pun mana pe ele tot felu de retardati si fac asta in spume si fara cap...

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.