Jump to content

Aveti incredere in HostProfil ...


NoNamed

Recommended Posts

Buna seara, sper ca v-ati dat seama ca titlul era rectoric ... hostprofil , o firma de tot cacatul la fel ca si detinatorul acesteia .

 

De ce spun asta ? Poi ieri mi-am cumparat un host de counter strike iar azi , vin frumusel acasa cand ma contacteaza un prieten, "mane avem o problema, ftp merge ca dracu'..." asa ca am dat un buzz pe mess detinatorului firmei ca sa-l intreb ce are ... Ce reactie a avut ? Dati un click aici.

 

Sfatul meu este sa ocoliti cat mai mult si sa nu tentati la serviciile lor, dupa ce ca dai banii pe niste servicii de tot rahatul , pe mess esti tratat ca ultimul rahat (dupa cum observati, doar i-am zis "Salut" si deja a inceput sa ma injure ...) iar la tickete , la care se raspunde repede (trebuie sa recunosc) angajatii iti raspund in sila .

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa fie infiintata o firma 100% romaneasca la preturi bune 4/5 Euro pt samp etc. + eu cred ca ar trebui sa mai ieftineasca preturile pentru ca sunt foarte multe jocuri MP cum ar fi ETS 2 care au 3 servere. Mai vine si Dota2 Metin2 CS GO CS Source etc.

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Asta'i o firma fantoma.

Domeniu .ro care l-au avut acum ceva timp a fost suspendat de la cei de la ROTLD ca au primit plangeri.

Au ajuns sa dea tepe dupa domeniu .info =))

Nu stiu cum puteti avea incredere intr-o astfel de firma, cu domeniu .info / .biz .... Nici macar nu-i inscrisa la ANAF aceasta firma.

E clar ca-i o firma fantoma, si eu mi-am luat o teapa de zile mari de la astia, cu un domeniu si cu un host de Radio.

Daca cauti pe google, HostProfil Tepari / Neseriosi, gasesti cu siguranta dovezi clare.

logo.png.f723e59b96f41964776cd3cd64d10ba

Link to comment
Share on other sites

Am avut incredere in ei pentru ca in urma cu un an aproape doi, cand aveau domeniu .ro am luat achizitionat un domeniu .eu de la ei + webhost, si omul nu era asa stresat, raspundea pe mess, oferea suport oricand era nevoie, ba chiar se oferise sa-mi faca el toate instalarile . Dar de, acum s-a vazut cu , cativa clienti , prosti si aia bineinteles si acum are figuri omul, eu am mers pe increderea construita acum un an , nu stiam ca s-a schimbat asa rau, mai ales ca am vrut sa cumpar un domeniu .ro si am fost pacalit sa introduc banii prin sms in cont, si apoi pot achizitiona un domeniu, am adaugat banii, sa cumpar domeniul si cand vad ca imi zice "patronul" : "Nu poti sa cumperi domeniu prin sms" :| "Poi nu tu mi-ai zis sa ii bag ?" si ce a urmat se stie deja .. sa ma injure . Asa cum i-am zis lui wOpSs, oamenii se schimba, dar asta a depasit un semafor .

 

Repet :  EVITATI CAT MAI MULT ACEASTA FIRMA SI SERVICIILE EI ! VETI AVEA NUMAI DE PIERDUT .

Edited by NoNamed
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bn ar fi ca sa fie o singura firma de hosting, si aia foarte scumpa, astfel incat copii sa nu mai isi faca servere de tot rasul, nu conteaza, sa fie hostul cat mai scump...

  • Upvote 1

242086.png

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bn ar fi ca sa fie o singura firma de hosting, si aia foarte scumpa, astfel incat copii sa nu mai isi faca servere de tot rasul, nu conteaza, sa fie hostul cat mai scump...

Cat de bine ar fi sa existe asa ceva, insa ... suntem in Romania , lol ?! Astia vor si de pomana . Si cum mama ma-sii sa nu existe asa ceva cand e vorba de bani ? Pentru bine , romanul din ziua de azi se si ..... in fundulet . (unii dintre ei) :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa fie infiintata o firma 100% romaneasca la preturi bune 4/5 Euro pt samp etc. + eu cred ca ar trebui sa mai ieftineasca preturile pentru ca sunt foarte multe jocuri MP cum ar fi ETS 2 care au 3 servere. Mai vine si Dota2 Metin2 CS GO CS Source etc.

Asa ar fi cel mai bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bn ar fi ca sa fie o singura firma de hosting, si aia foarte scumpa, astfel incat copii sa nu mai isi faca servere de tot rasul, nu conteaza, sa fie hostul cat mai scump...

Ai dreptate dar uite cate jocuri sunt MP si SA:MP-ul nu mai e asa de cunoscut, cum am si zis mai in sus. :)

 

logo.png

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate dar uite cate jocuri sunt MP si SA:MP-ul nu mai e asa de cunoscut, cum am si zis mai in sus. :)

 

Defapt este foarte cunoscut ... numai rusii au vreo 9 servere de 1000 de playeri zilnic . Oricum, treaba e ca lumea hosting-ului a fost invadata de copii si fomisti ceea ce va duce usor usor la disparitia multor jocuri, mai ales sa-mp-ul, care in ultimii ani, din cauza preturilor puse de "patronii" firmelor gen hostprofil toti copiii si-au deschis servere, si isi bat joc, asa isi fac hotii bani si cand se vad sus te trateaza ca pe ultimul prost ...

Link to comment
Share on other sites

Nu spun ca nu am incredere.

Nu au vorbit niciodata asa cu mine, le-am fost client din ianuarie 2014 pana in septembrie 2014.

Leonard a fost ok sa zicem,primeam boost pentru cs moca. IN FINE

 

Host-ul este foarte prost,foarte slab.

Serverele pica la un mic flood.

Ieftin si prost.

Cumperi si iti storci nervi degeaba cu ei

Deci am patit si eu cu ticket-ul am asteptat 2 zile sa mise raspunda.Din cauza lor am fost banat de la google si am pierdut membri si player-i

 

Nu cumparati de la ei.

Edited by BlueSkiLLz
Link to comment
Share on other sites

Nu spun ca nu am incredere.

Nu au vorbit niciodata asa cu mine, le-am fost client din ianuarie 2014 pana in septembrie 2014.

Leonard a fost ok sa zicem,primeam boost pentru cs moca. IN FINE

 

Host-ul este foarte prost,foarte slab.

Serverele pica la un mic flood.

Ieftin si prost.

Cumperi si iti storci nervi degeaba cu ei

Deci am patit si eu cu ticket-ul am asteptat 2 zile sa mise raspunda.Din cauza lor am fost banat de la google si am pierdut membri si player-i

 

Nu cumparati de la ei.

 

In timpul in care s-a purtat frumos cu tine fie s-a purtat ca ai cumparat mai multe de la el facandu-i pe plac, fie era intr-o perioada de "criza" ... :)) In fine, asata nu e comportament de patron, mai ales ca EL RECLAMA ALTE FIRME CA FIIND SLABE, DETINATORII SUNT COPII SI NU STIU CE, dar el e mai copil decat copiii ...

Link to comment
Share on other sites

Vorba aia, greu la deal cu boii mici.

 

Cand vad astfel de topicuri, ma enervez eu pe voi. De ce?

Pai, inainte sa cumparati ceva de la cineva, de ce nu va interesati de acel cineva (in cazul asta, de ce nu va interesati de unde luati hosturile)? Cautati recenzii, intrebati pe altii care au creier, faceti o comparatie si apoi va hotarati.

 

Firme fantoma apar zilnic. Nu e greu sa faci rost de un VPS, sa bagi un WHMCS si un GameCP nulled, te imprumuti si de un domeniu, iei un template de pe net si hopa firma. De ar exista o lege care sa interzica vanzarea de produse fara licente si cu limita de varsta, sau mai bine sa fii obligat sa platesti la stat daca vinzi hosting...ar fi perfect.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Vorba aia, greu la deal cu boii mici.

 

Cand vad astfel de topicuri, ma enervez eu pe voi. De ce?

Pai, inainte sa cumparati ceva de la cineva, de ce nu va interesati de acel cineva (in cazul asta, de ce nu va interesati de unde luati hosturile)? Cautati recenzii, intrebati pe altii care au creier, faceti o comparatie si apoi va hotarati.

 

Firme fantoma apar zilnic. Nu e greu sa faci rost de un VPS, sa bagi un WHMCS si un GameCP nulled, te imprumuti si de un domeniu, iei un template de pe net si hopa firma. De ar exista o lege care sa interzica vanzarea de produse fara licente si cu limita de varsta, sau mai bine sa fii obligat sa platesti la stat daca vinzi hosting...ar fi perfect.

 

Am zis si mai sus, aveam incredere ca in urma cu ceva timp mai avusesem niste servicii de la ei, dar de atunci s-au schimbat, grav ...

Link to comment
Share on other sites

Mai arunca un ochi :)) i-am zis Salut si m-a si injurat ... pozele nu sunt in ordine, prima poza e aceea in care ii zic "Salut ." . Cat despre titlu, m-am grabit sa scriu articolul ca trebuia sa plec ... Normal ca te-ai enerva, cand nici nu esti atent la cum decurc lucrurile .... citit fratilor de 50 de ori inainte sa comentati .

Edited by NoNamed
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.