Jump to content

Mai luati host dela marele GameR :))


SkyLeAs

Recommended Posts

Da cum spune si titlu voi lauti host dela el dar nici nu are vreo licenta whmcs sau alte cacaturi. x_X si nici nu va da port 7777 va da 7778 sau alte porturi 

548e21decf7d8.png

Multi il stiu de tepar pana si fondatoru XEROM-ZONE stie cai tepar acu mai luat host dela el sa facut de ras peste tot :))

 

Edited by Gotze
Link to comment
Share on other sites

:)) Eram sigur, ca de fiecare data, FALIMENT :))

Daca til arata cum arata ca afost cu un prieten in clasa :)) si are fb lui si mi-a dat o poza cu el daca vezi ce moaca are lesini de ras :))

Eu eream sigur din prima zi cand si-a facut hostu :)) lua vds-uri dela xtreme host de 7 euro si zicea ca are dedicat :)) si aia dela xtreme host in loc sa vanda dedicate da deau vds-uri :)) ca am lucrat pentru ei si am plecat ca nu aveau ce trebe licente bla bla.. + in fiecare zi ma trezeam cu tickete ca dece nu merge ai aia :)

Link to comment
Share on other sites

Nasol.De asta e bine sa stim de la cine cumparam si ce anume cumparam.Mai bine iti iei un host mai scump,dar stii ca isi merita banii!

Mai bine te interesezi inainte sa iei ceva, cauti recenzii sa vezi ce se zice despre acel site / acea firma, cauti informatii despre firma (lista firme) si etc.

 

Legat de faza cu porturile alea, si ca tot am fost si eu precizat mai sus. Inainte si eu aveam host samp cu cate un port la fiecare, si chiar am avut multi clienti de nu mai faceam fata singur. Ofeream porturi diferite la toti din cauza ca aveam doar un singur IP. Serverele le tineam pe PC :), nu era lag la toti, doar cand primeam cateodata flood. Dar sincer, nu ma comportam asa cu clientii. Scriam si pe site dar le spuneam si la fiecare client in parte ca fisierele la servere le pastram doar 30 de zile, apoi le stergeam si atentionam de fiecare data sa nu isi bage fisierele pwn de la scripturi pentru ca nu vroiam sa imi aud vorbe cum ca furam serverele :))

Ce aveam eu diferit, era ca serverele le tineam pe Windows (atunci eram paralel cu linuxu) si aveam un GamePanel propriu, facut de mine. :)

Acum nu mai ofer gamehosting pentru ca nu am pe ce. Am doar un singur dedicat pe care tin site-urile si atat.

 

Cat despre licenta la WHMCS, am avut-o vreo jumate de an, dar apoi am bagat nulled pt ca aveam lipsa de clienti si nu ma ajungeam cu banii pt licente si dedicat. Pana la urma, mi-am bagat cv in el de hosting.

  • Upvote 1

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.