Jump to content

Ultimate Anticheat (UAC)

Guest SwEeT

Recommended Posts

Guest SwEeT

Ultimate Anticheat (UAC)

Acest filescript nu este al meu doar eu l-am tradus pentru cei care nu inteleg bn engleza, si speram sa va placa!

Sper sa nu dati off topic

Max comunitare,

Anticheat un sistem.

-------------------------------------------------- ------------------------------

Anticheatul nostru numit Ultimate Anticheat (UAC scurt) 

si sa va salva si Server pentru aceste Hacks:

• Sanatate Hack

• armura Hack

• Jet-Pack Hack

• arma Hack

• Viteza Hacknew

Se salveaze serverul dvs. pentru aceste lucruri, de asemenea:

• Chat Nesolicitate

• Command Nesolicitate

• High Ping (Ping Maximaler: 400)

• Cuvinte interzise

• Interzis Nume

• Boti

[attachment deleted by admin]

Guest hack18

Testat si merge doar pe GM stunt/dm/drift si altele inafara de moderntropia si GF.

La gf si moderntropia merg urmatoarele:

Chat nesolicitat - merge

High ping - merge

cuvinte interzise - merge

nume interzis - merge

boti - nu merge

comenzi nesolicitate - nu merge

sanatatae,armura,jet-pack,arma si viteza - da ban aiurea (daca ai lag 150 si mergi cu masina scrie antichet-ul ca ai speed si iti da ban)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By NERS
      Salut, acesta este un gamemode foarte basic de la 0 cu cateva comenzi si functii facut in totalitate de mine, eu as zice ca este destul de ok dar va las pe voi sa decideti.
      Daca gasiti buguri, va rog sa ma atentionati si o sa incerc sa le rezolv!
      Acest GM foloseste Zeex Compiler 3.10.10, samp stdlib si pawn stdlib!

Include-uri:
      MySQL R41-4,
      Crashdetect 4.20,
      Streamer 2.9.5,
      Sscanf2 2.10.2,
      days,
      fly,
      easyDialog,
      YSI 5.5.301 (y_bit, y_iterate, y_va, y_timers, y_stringhash, y_inline_mysql),
      PawnCMD 3.3.3,
      BigInt (umpic editat de mine - facut AddSQLBigInt sa mearga cu acest GM si schimbat Substract in Subtract pentru ca ma zgaria pe creierul meu englez),
      Progress2 v2.3.0,
      Pawn-Map,
      Pawn-Memory

Plugin-uri:
      Crashdetect,
      Sscanf,
      Streamer,
      MySQL,
      PawnCMD,
      Pawn-Memory

Gasiti si baza de date cu numele 'database.sql' in folder, pentru a schimba datele acesteia intrati in 'mysql.ini' (default: hostname = localhost, username = root, database = sideproject).
      Pentru a schimba logo-ul server-ului si text-ul deasupra logo-ului cu 'Nume (ID)' intrati in gamemode si schimbati #define LOGO_TEXT respectiv #define LOGO_NAME in ce doriti.
      Pentru a schimba coordonatele de la spawn intrati in gamemode si schimbati #define SPAWN_X, #define SPAWN_Y, #define SPAWN_Z si #define SPAWN_A in ce doriti.

Acesta are:
      - Payday la ora fixa si level pe XP cu buylevel automat ca pe ruby (prima imagine),
      - Admini si helperi pe iteratori (comenzile se vad in a 2-a imagine si am luat una la intamplare in a 5-a imagine),
      - Licenta de condus si un DMV (se pot scoate/adauga din gamemode checkpoint-uri la "Float:examCP" si functioneaza fara sa faci nimic altceva, imaginile 3 & 4),
      - Data inregistrarii si ultima logare cand se logheaza jucatorul (a 6-a imagine),
      - Cand scrii pe chat apare inaintea numelui tau (H) daca ai helper sau (A) daca ai admin (ultima imagine),
      - 6 biciclete la spawn,
      - si mai multe, va las pe voi sa explorati de aici. 

Poze: https://imgur.com/a/gONEeUs
      Virustotal: https://www.virustotal.com/gui/file/0d6e92fa9b76bb4d87de446c17113a247539ba4a6207be088a4e184e971524f3/detection
      Download: https://mega.nz/file/kZ9iwSBQ#WjroB53u9ynnxo-m9hkCHKeK3fxdRlT-Ghm0FWuP41E

--- Update v2.0 - 13.08.2021 ---
      Modificat aspectul unor comenzi.
      Aduse optimizari gamemode-ului.
      Adaugat sistem de combustibil la vehicule.
      Adaugat Pawn-Map de BigETI pentru functii precum getPlayerID.
      Rezolvat un bug unde primeai skin-ul de CJ la respawn.
      Adaugate restul licentelor (navigatie, zbor, port-arma).
      Adaugata /gotoxyz <x> <y> <z> [virtual world (default 0)] [interior (default 0)] (Admin 4+).
      Adaugat sistem de business-uri (momentan sunt 3: 24/7, banca, benzinarie).
      Modificat aspectul kilometrajului.
      Scoase licentele din [/set] si adaugat [/agl], [/suspendlicense] (Admin 3+).
      Adaugata comanda /id care se executa si cand apesi pe un jucator in TAB.

--- Update v1.2 - 01.06.2021 ---
      Adaugat samp stdlib si pawn stdlib pentru a nu avea warning-uri la compilare cu Zeex Compiler.
      Actualizate include-urile YSI si easyDialog la ultimele versiuni.
      Nu mai pica serverul cand folositi /rac.
      Adaugat kilometraj la milisecunda: https://imgur.com/a/TELq7EQ
      Eliminata functia sqlAccount (verifica daca exista un cont folosind mysql_query), acum in loc de ea este folosit MySQL_TQueryInline.
      Acum cand incerci sa folosesti comenzi daca nu esti logat, va aparea o eroare pe chat.
      Adaugat [/alock] pentru admin 3+, este folosita pentru a incuia/descuia cea mai apropiata masina care nu este barca.
      Acum la [/spawncar] si [/vre] apare numele vehiculului pe chat.

--- Update v1.1 - 07.05.2021 ---
      Adaugat sistem de ban si banip [Admin 1+] (comenzi: /ban, /unban, /banip, /unbanip).
      Adaugate /spawncar, /vre, /puthelmet.
      Adaugat timer la login de 60 de secunde (poate fi schimbat timpul modificand LOGIN_TIME).
      Rezolvat bugul de la login cu incercarile (aveai o incercare in plus).
      Aduse mici optimizari gamemode-ului.
    • By scrilexxx
      Salut, dupa cum multi stiti gamemode-ul Red County Roleplay Romania, m-am gandt sa il postez, deoarece multi si fac bani furmosi pe acesta.
      La gamemode tin sa zic ca au lucrat mult mai multi oameni printre care: Valentin, Sabyn, Google, David. 
      Gamemode-ul are ca baza server-ul PR RP, acesta a fost downloadat, el avand un bug la conectare care dadea kick celor noi inregistrati, si trecut din LS  in Red County + adaugarea catorva sisteme, server-ul a fost deschis de mai multe ori de catre Valentin sau Google, acesta a ajuns la pana la 100 - 150 jucatori.

Server-ul este strict legat de Roleplay - Hard Roleplay nu RPG.

Pe server puteti gasii diverse sisteme, cat si:
        Sistem de Masca Case de pana la 650 in sus. Sistem de developeri (/devs - /makedev) Sistem de Testeri Sistem de test roleplay la inceputul gamemode-ului sistem de biz-uri Sistem de Dealership Multe Joburi Cat si multe alte sisteme destul de interesante. Sistem de semnalizari pe Y si N. Sistem dinamic de factiuni (/editfaction, /factionedit) Sistem de vizionat informatii despre membrii online ai unei factiuni  - /factionon Sistem de Emergency Lights Mod implementat in gamemode - /elm Sistem de spawn sasd - /sasdspawn Sistem de spawn EMS - /lsfdspawn Si multe alte comenzi si sisteme interesante. In urmatoarele videoclipuri puteti observa cateva update-uri aduse gamemode-ului + Sistemul de civilizatie nu este inclus in aceasta varianta, il voi posta cand va fii stabil.

Link Download: http://www11.zippyshare.com/v/ioNIQKwh/file.html
      P.S fisierul pawno posibil sa contina virusi, insa virusi usori, majoritatea gamemode-urilor PR RP sunt infectate, il luati pe propie raspundere, eu unul am Bitdefender-ul cumparat si nu imi face probleme.
    • By shane
      SA-MP Anticheat Include
      'Anticheatu' actioneaza impotriva urmatoarelor tipuri de cheaturi: Troll-Hack, Fly-Hack, Speed-Hack, Teleport-Hack, Jetpack, Fake-Kill, Invisible-Hack
      A fost conceput acum aproape 2 ani, dar a ramas lafel de eficient si in ziua de azi.
      Pentru a putea fi folosit, gamemode-ul vostru necesita libraria YSI, acesta foloseste y_hooks si y_timers.
      E simplu de implementat, doar introduceti fisieru in folderul in care va sunt situate include-urile (pawn/include de obicei), adaugati in functia 'SetPlayerPosEx', urmatoarea linie "serverTeleported(playerid);", si includeti fisierul in gamemode prin linia "#include <locatia_voastra/anticheat_EX>"
      Desigur, s-ar putea sa fie anumite diferente care sa impiedice integrarea in gamemode, asta in cazuri rare.. depinde de voi sa il folositi.
      Va trebui sa faceti o verificare, in cazul in care jucatorul e admin, sa nu primeasca kick. Nu am adaugat, pentru ca depinde de la gamemode, la gamemode. Aceasta verificare se adauga in functiile 'OnCheatDetect' si 'OnWarningExecute'. E chestie la care aveti nevoie de cunostinte basic..
      Posibil sa mai adaug cate o verificare, sa il mai modific, cand am dispozitia si timpul necesar.
      Download: https://bit.ly/3jG8X0q
      VirusTotal: https://bit.ly/3jEUm5q
    • By VeLo
      Buna, 

Am facut UPDATE la pawn compiler si primesc eroarea asta:

error 092: functions may not return arrays of unknown size (symbol "Adrian") asta e linia: 
      Adrian(playerid, A, PlayerInfo[playerid][pLoserLevel]);  
      si acesta este stock-ul: 
      stock Adrian(playerid, string[], V) { new A, B, C; if(!V) { switch(random(5)) { case 0: V = 1; case 1: V = 3; case 2: V = 5; case 3: V = 7; case 4: V = 9; } PlayerInfo[playerid][pLoserLevel] = V; } switch(V) { case 1: { A = 3; B = 4; C = 7; } case 3: { A = 8; B = 9; C = 1; } case 5: { A = 3; B = 7; C = 4; } case 7: { A = 1; B = 3; C = 9; } case 9: { A = 5; B = 2; C = 6; } } for(new i, l = strlen(string); i < l; i++) { switch(string[i]) { case 48..57: { string[i] += A; if(string[i] > 57) string[i] -= 10; } case 65..90: { string[i] += B; if(string[i] > 90) string[i] -= 26; } case 97..122: { string[i] += C; if(string[i] > 122) string[i] -= 26; } } } return string; } P.S: ESTE FOLOSIT PENTRU HASH PAROLA, UN FEL DE CRYPT. - eficient.
    • By Adrian Mircea
      Salutare baieti! Am o mare problema legata de anticheat-ul Nex-AC luat de aici https://github.com/NexiusTailer/Nex-AC. Ideea este ca il il bag in gm , urmand toti  pasii doar ca in momentul in care intru la login , dupa fereastra de login ma pune sa aleg personajul si sa dau spawn, la fel ca la gm-ul standard nescris, dau spawn si ma teleporteaza de sus, cad si mor, fara sa ma dea de la spawn . dupa fiecare moarte ma spawneaza tot sus si asta e tot ciclul, cad si mor. Sunt incepator in scripting si prind cate putin din fiecare, dar este un sistem nou pe care vreau sa il invat. pana sa ajung la stadiul in care voi scrie eu o comanda as vrea sa stiu pt inceput unde sa pot adauga si cum scripturile deja scrise de altii. multumesc
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.