Jump to content
  • 0

Anti Spam

kidu13

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

=-" post="43021" timestamp="1286801059"]

Adica sa o foloseasca doar adminii de level mai mare.

Cred ca ce vrea el e sa nu mai paote fa foloseasca comanda BAN repetat.

Ca de ex dupa 1 ban sa stea 10 secunde de exemplu si dupaia sa poata sa o re foloseasca.

Sus de tot (global) scrii new TimpBan[MAX_PLAYERS]; (o variabila globala).

In comanda de ban scrii urm. :

//comanda ce ai tu p aici

//totul e in regula
if( TimpBan[playerid] == 1 ) return SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Spam BAN");// (aici scrii ce vrei tu)

TimpBan[playerid] = 1;
SetTimerEx("BanTimp", 10000, 0, "i", playerid);//nume timer, milisecunde, nu se repeta, "i" (denota INTEGER, adica un numar), ce numar -> playerid
//iar dupa verificarea asta Banul in sine.

//aici restul de comanda.
iar apoi, tot pe sus scrii:
forward BanTimp(id);
public BanTimp(id)
{
    BanTimp[id] = 0;
    return 1;
}

Timerul care reseteaza variabila dupa 10 secunde.

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By Tican Daniel Andrei
      Salutare, am venit cu o cerință ceva mai "imposibilă" din punctul ăsta de vedere. Am văzut recent pe o comunitate de SA:MP că aveau un fel de Script care bloca modurile Cleo (.cs) și fișierele .exe selectate de către serverul respectiv și pur și simplu lăsau jucătorii cu modpack descărcat de unde aveau ei pagina lor de moduri, lucrul ăsta s-ar putea face din script sau e ceva mai avansat și mai complicat ? 
      Dacă s-ar putea face astfel de script,mi-ați putea spune personal printr-un mesaj privat cât ar costa complexitatea unui script de genul acesta? Mulțumesc și seară plăcută vă doresc! 
    • By Quang Minh
      Is there any way to prevent cleo wallhack and nametag?
      I tried hiding my name but it didn't work
    • By TheGodfather
      Salut, as vrea sa pun pe serverul meu un sistem de anti spam care sa fie pentru char, indiferent ca e doar scris sau comenzi. Am facut un timer doar ca indiferent ce as scrie imi tot spune ca trebuie sa astept 3 secunde chiar daca nu am mai scris nicio comanda pana atunci.
    • By iulirpg
      Salut azi am facut un anti troll hack ce cred eu ca-i folositor. Mai multe detali aici.  
      Descarcare #1  https://www.mediafire.com/file/xog95wg4hm2r5ob/cheats.pwn/file
    • By VenoMarius
      ../modules/anti-cheats.pwn(1199) : error 017: undefined symbol "SetPlayerTimerEx_"
      ../modules/anti-cheats.pwn(1913) : error 017: undefined symbol "SetPlayerTimerEx_"
      ../modules/anti-cheats.pwn(3462) : error 017: undefined symbol "SetPlayerTimerEx_"
      ../modules/anticheats.pwn(18) : error 017: undefined symbol "FKicked"
      ../modules/anticheats.pwn(18) : warning 215: expression has no effect
      ../modules/anticheats.pwn(18) : error 001: expected token: ";", but found "]"
      ../modules/anticheats.pwn(18) : error 029: invalid expression, assumed zero
      ../modules/anticheats.pwn(18) : fatal error 107: too many error messages on one line
      Compilation aborted.
      Pawn compiler 3.10.8              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

includes:
      #include "../modules/anti-cheats.pwn"
      #include "../modules/anticheats.pwn"

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.