Jump to content
  • 0

Nelamurire

Guest Spark

Question

3 answers to this question

Recommended Posts

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By Se7en_Days
      Yo, va salut pe toti. Am o mica nelamurire legata de sistemul de register.
      Cum as putea face, ca atunci cand jucatorul isi face un cont nou pe server, sa isi introduca intai o parola si dupa un email, dar sa i se creeze contul in baza de date dupa ce completeaza tot. Nu prea imi dau seama ce ar trebui sa fac mai exact. Pentru ca de obicei, contul i se crea dupa ce introducea o parola dar nu mi se pare corect pentru ca jucatorul poate iesi si contul ramane in baza de date doar cu parola, nu si email-ul.
      As fi foarte recunoscator daca cineva ma poate ajuta.
      ❤️
    • By Se7en_Days
      Yo, va salut pe toti. Am o problema legata de un string.
      Aici este codul cu problema:
      new rang1[100]; rang1 = "UNRANKED"; PlayerInfo[playerid][pRang] = rang1; Nu inteleg cum as putea ca la PlayerInfo[playerid][pRang] sa pun un text, nu un numar.
      Eroarea este: error 006: must be assigned to an array
      Daca ma poate indruma cineva, chiar nu imi dau seama ce trebuie facut.
      Mersi!
    • By Andrei Catalin
      Salut, as dorii cine stie sa ma lamureasca cu urmatoarea situatie.
      Am facut sistem timp conectat pe server dar nu mi se pare foarte corect pentru playeri deorece l am facut de inceput simplist la fiecare payday sa dea o ora si aici nu mi se pare corect ca daca intra unul cu 5 minute inainte ii pune o ora jucata.
      Intrebarea este ce ar trebuii sa adaug/modific ca sa imi stokeze la fiecare payday exact cat a jucat din ora care a trecut de exemplu a jucat 10 minute sa ii treaca 0.10 daca juma de ora 0.30 daca 50 minute 0.50 daca o ora sa i puna 1. 
      Pentru ca am niste comenzi si sisteme care se bazeaza pe asta si vreau sa fiu corect.
      Nu vreau sistem facut doar ce ar trebuii adaugat... sau daca aveti un sistem doar ideea pentru ca eu vreau sa il fac dupa capul meu. Acum daca este stas acest sistem imi puteti spune ca sa nu ma chinui bineinteles daca vreti.

ATENTIE!!! 
      Nu ma criticati sunt la nivel mediu spre avansat m am apucat de acest proiect dupa 2 sni de studiu pawno si incercari si esuari. Chiar si asa cu 2 ani nu ai cum sa inveti totul decat daca faci pentru ceva care doresti nu sa faci doar ca sa inceti. Cam asa mi se intampla mie .. altii pot invata tot in 2 ani de invatare si etc cazuri. Fiecare se cunoaste pe el.
    • By Alexandru Ionita
      Salutare, am si eu o intrebare legata de panel-ul linkmania 2020.
      Am facut conexiunea panel-ului cu baza de date a gamemode-ului care este compatibila insa imi da aceste erori https://imgur.com/a/Xc00Dc6
      Imi poate spune cineva daca am gresit undeva la conexiune? Aveti si poza cu configuratia in link-ul de mai sus. Multumesc!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.