Jump to content
  • 0

kill player on afk


gabydemocray

Question

5 answers to this question

Recommended Posts

Buna searagabydemocray

Daca se poate te rog sa explici mai concret la ce te referi ar fi mult mai bine,deoarece nu inteleg absolut nimic din ce ai spus tu acolo.Sa inteleg ca player-ul respectiv in timp ce este afk si tu tragi in el sa ii scada HP ?

Pentru suport nu ezitati sa ma contactati printr-un mesaj privat sau un mesaj pe Y/M.(Scripting sa:mp/cs,ScripturiWEB,phpbb,mysql,ipb,photoshop,html)

Link to comment
Share on other sites

" post="155477" timestamp="1387395384"]

Buna searagabydemocray

Daca se poate te rog sa explici mai concret la ce te referi ar fi mult mai bine,deoarece nu inteleg absolut nimic din ce ai spus tu acolo.Sa inteleg ca player-ul respectiv in timp ce este afk si tu tragi in el sa ii scada HP ?

Ce e ma atat de greu ? Cand un player e AFK, altcineva trage in el iar apoi cand revine din AFK sa moara :|

Link to comment
Share on other sites

In caz ca in gamemode-ul tau este prezenta comanda /afk aceasta ar trebuii sa contina :

[pawn]    SetPlayerHealth      ( playerid , 9999999.9  ) ;[/pawn]

Modifica "9999999.9 " cu "100".

Sper ca ti-am fost de folos,

[Pawn]

Pentru suport nu ezitati sa ma contactati printr-un mesaj privat sau un mesaj pe Y/M.(Scripting sa:mp/cs,ScripturiWEB,phpbb,mysql,ipb,photoshop,html)

Link to comment
Share on other sites

" post="155484" timestamp="1387398028"]

In caz ca in gamemode-ul tau este prezenta comanda /afk aceasta ar trebuii sa contina :

[pawn]    SetPlayerHealth      ( playerid , 9999999.9  ) ;[/pawn]

Modifica "9999999.9 " cu "100".

Sper ca ti-am fost de folos,

[Pawn]

faza proasta e ca...acuma e 0.3x si este de la "afk" adica...de la joc , la asta se si refera nu la comanda /afk si...nu stiu daca e posibil asa ceva eu cel putin nu am vazut niciunde ceva asemanator , dar nici nu am incercat sa creez ceva de genu'

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	print("[ERROR] - Unable to establish a connection with the world...");
	SendRconCommand("exit");
	return 1;
}

 

Link to comment
Share on other sites

faza proasta e ca...acuma e 0.3x si este de la "afk" adica...de la joc , la asta se si refera nu la comanda /afk si...nu stiu daca e posibil asa ceva eu cel putin nu am vazut niciunde ceva asemanator , dar nici nu am incercat sa creez ceva de genu'

Asa am gandit si eu.Dar tu ce crezi ? In caz ca acesta are /afk,si schimba acolo 999999 cu 100 ar trebuii sa moara player-ul respectiv...

Nici eu nu cred ca se poate face asa ceva...

Pentru suport nu ezitati sa ma contactati printr-un mesaj privat sau un mesaj pe Y/M.(Scripting sa:mp/cs,ScripturiWEB,phpbb,mysql,ipb,photoshop,html)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.