Jump to content
  • 0

Problema: 3DTexte cele de pe server + case


Alexandru

Question

16 answers to this question

Recommended Posts

Pai gm e de pe net :| si numi apare ala Info: Personal House Level ... alea numi apare

La systemu de case e asa :|

public OnGameModeInit()

[pawn] for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)

{

if(HouseInfo[h][hOwned] == 0)

        {

          format(string, sizeof(string), "{FFFFFF}For Sale \n {FFFFFF}Info: {33CC33}%s \n {FFFFFF}Cost: {4066BF}%d$ \n {FFFFFF}Level: {33CC33}%d \n {FFFFFF}Scrie {FF0000}/buyhouse.",HouseInfo[h][hDiscription],HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hLevel]);

  HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(string ,0x006400FF,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+1,15, 0, 1);

    }

if(HouseInfo[h][hOwned] == 1)

if(HouseInfo[h][hRentabil] == 0)

{

    format(string, sizeof(string), "{FFFFFF}Info: {33CC33}%s \n {FFFFFF}Proprietar: {33CC33}%s \n {FFFFFF}Cost: {4066BF}%d$ \n {FFFFFF}Level: {33CC33}%d\n {FFFFFF}Foloseste tasta [{E42217}F{F7FAF9}] sau [{E42217}ENTER{F7FAF9}] pentru a intra.",HouseInfo[h][hDiscription],HouseInfo[h][hOwner],HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hLevel]);

    HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(string ,0x006400FF,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+1,15, 0, 1);

}

else

{

format(string, sizeof(string), "{FFFFFF}Info: {33CC33}%s \n {FFFFFF}Proprietar: {33CC33}%s \n {FFFFFF}Cost: {4066BF}%d$ \n {FFFFFF}Level: {33CC33}%d \n {FFFFFF}Rent: {4066BF}$%d \n {FFFFFF}Scrie {FF0000}/rentroom \n {FFFFFF}Foloseste tasta [{E42217}F{F7FAF9}] sau [{E42217}ENTER{F7FAF9}] pentru a intra.",HouseInfo[h][hDiscription],HouseInfo[h][hOwner],HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hLevel],HouseInfo[h][hRent]);

    HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(string ,0x006400FF,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+1,15, 0, 1);

}

}

for(new h = 0; h < sizeof(BizzInfo); h++)

{

if(BizzInfo[h][bOwned] == 1)

{

            format(string, sizeof(string), "{04E2FB}%s\n Proprietar: %s\n Extortion by : %s\n Entrance Fee : %d$\n Level : %d\n {F7FAF9}Foloseste tasta [{E42217}F{F7FAF9}] sau [{E42217}ENTER{F7FAF9}] pentru a intra.",BizzInfo[h][bMessage],BizzInfo[h][bOwner],BizzInfo[h][bExtortion],BizzInfo[h][bEntranceCost],BizzInfo[h][bLevel]);

BizzLabel[h] = Create3DTextLabel(string,0x8361FFFF,BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ]+1,15,0,1);

BizzPickup[h] = CreateDynamicPickup(1314, 1, BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ]);

}

else

{

            format(string, sizeof(string), "[sALE]\n$ %d",BizzInfo[h][bPrice]);

BizzLabel[h] = Create3DTextLabel(string,0x8361FFFF,BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ]+1,15,0,1);

BizzPickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, BizzInfo[h][bEntranceX], BizzInfo[h][bEntranceY], BizzInfo[h][bEntranceZ]);

}

}

for(new h = 0; h < sizeof(SBizzInfo); h++)

{

if(SBizzInfo[h][sbOwned] == 1)

{

format(string, sizeof(string), "{04E2FB}%s\n Proprietar: %s\n Extortion by : %s\n Entrance Fee: %d$\n Level : %d\n {F7FAF9}Foloseste tasta [{E42217}F{F7FAF9}] sau [{E42217}ENTER{F7FAF9}] pentru a intra.",SBizzInfo[h][sbMessage],SBizzInfo[h][sbOwner],SBizzInfo[h][sbExtortion],SBizzInfo[h][sbEntranceCost],SBizzInfo[h][sbLevel]);

SBizzLabel[h] = Create3DTextLabel(string,0x8361FFFF,SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ]+1,15,0,1);

SBizzPickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ]);

}

else

{

format(string, sizeof(string), "[sALE]\n$ %d",SBizzInfo[h][sbPrice]);

SBizzLabel[h] = Create3DTextLabel(string,0x8361FFFF,SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ]+1,15,0,1);

SBizzPickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, SBizzInfo[h][sbEntranceX], SBizzInfo[h][sbEntranceY], SBizzInfo[h][sbEntranceZ]);

}

}[/pawn]

Link to comment
Share on other sites

Ai intrecut limita de 3d texte pe server, de aia nu iti mai apar, nu te mai lua dupa "scripterii" astia care posteaza ca sunt total paraleli.

Cate case ai pe server? Folosesti cumva Create3dtext intr-un loop mare?

Posteaza enumul HouseInfo tot.

De unde se seteaza limita de 3DText Labels?

Link to comment
Share on other sites

Ai intrecut limita de 3d texte pe server, de aia nu iti mai apar, nu te mai lua dupa "scripterii" astia care posteaza ca sunt total paraleli.

Cate case ai pe server? Folosesti cumva Create3dtext intr-un loop mare?

Posteaza enumul HouseInfo tot.

Asta am spus si eu ca doar tu "esti cel mai mare scripter din romania:))"si trebuie sa contrazici toti userii de pe forum asa te laudai adeneauri pe mess si pe alte servere ca ai intrat cu s.0.b pe b****d.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pai unde ai facut 3DTextele?

Pai in ce loc?Sistemul de case este facut de tine sau luat de pe net si imbunatatit?

Asta pentru ca ai pus doua sisteme de case pe server,unul creat tip .cfg si altul creat din GM,alegi intre cele 2 sisteme.

Da stiu scripting ma, unde ai pus 3DTEXT-urile?Si a 2a intrebare:

Ai public LoadProperty?

Ni-l arati si noua daca se poate?

Asta am spus si eu ca doar tu "esti cel mai mare scripter din romania:))"si trebuie sa contrazici toti userii de pe forum asa te laudai adeneauri pe mess si pe alte servere ca ai intrat cu s.0.b pe b****d.

Asta ai spus si tu nu?? Iarasi te-ai facut mincinos si ai facut OFF-TOPIC, M-am laudat eu pe mess ca am intrat cu sob.eit pe un server cu anti sob.eit? Te-ai facut singur "mancator de rahat" mai vrei moderator :-j

ON: Contacteaza-ma pe yahoo, am id-ul la profil. Te pot ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.