Jump to content
  • 0

Problema "Dedicate-Server"


NePpO

Question

Salut SA:MP.RO,

Ma numesc Ionut, dar nickname-ul meu din joc este "NePpO" !

Va cer ajutor-ul va rog din inima !

Sa incepem :

Sa zicem ca tragem un GAMEMODE(oarecare) de pe net,

Il dezarhivez,

Acum apare Problema ce-a mare !

Cand dau dublu-click pe "Sa:mp dedicate server" imi deschide fereastra neagra si mi se inchide automat !

Din cate am auzit pe internet

1. Sunt gamemod-uri care nu se deschid -> Am verificat si asta ( unui vecin de-al meu ii merge, mie de ce nu? :(  )  -> Bifat

2. Sa dau click dreapta pe "Sa:mp dedicate server" -> Proprietati -> Compatibilitate -> Bifez(Run this program compatibility mode for) ->  Windows 98/Windows Me  ->  Bifat(am facut exact si-mi ramane salvat)

Chiar nu intelef, ma poate ajuta cineva va rog frumos, vreau sa imi probez gamemode-ul facut de mine, si nu vrea sa cumpar host pentru probarea unui gamemode !

Va multumesc Frumos :) !

EDIT : Am zis ca poate este de la SanAndreas si trebuie REinstalat, dar nu ma lasa sa sterg SA:MP-ul si nici u ma lasa sa dau SETUP San Andreas din nou :(((((((((

PLZZ HELP ME

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Problema nu e de la server, PC sau jocul in sine, ci de la Windows. Daca server-ul foloseste plugin-uri, atunci trebuie instalat Windows Installer 3.1 si Net Framework 4.

logo.png

ATENTIE!!! Nu imi trimiteti mesaje private care au legatura cu scriptingul. NU mai scriptez.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.