Jump to content

MySQL Plugin [MAC1]


MAC1

Recommended Posts

Aveam aseara destul de mult de invatat pentru admiterea la facultate si am zis ca cel mai bine e, cand ai de invatat, sa nu inveti. Asa ca m-am apucat de un plugin MySQL (nu ca nu ar mai exista deja vreo 4, 2 dintre ele chiar foarte bune).

Nu va asteptati la un super plugin, ca am lucrat doar vreo 3-4 ore pe el, deci nici nu se pune problema de multi-threading, sau cine stie ce alte smecherii. E doar un plugin super-simplu, cu cateva functii in el. (sper sa ii fac niste upgrade-uri pe parcurs).

Momentan am facut doar versiunea pentru windows deoarece Sfantul Ubunutu nu mai vrea sa coopereze, deci trebuie sa-l instalez iar.

Functii:

native 		mysql_connect(hostname[], username[], password[], database[]);
native 		mysql_debug(mode);
native 		mysql_close();
native 		mysql_ping();
native 		mysql_query(query[]);
native 		mysql_free_result();
native 		mysql_store_result();
native 		mysql_num_rows();
native 		mysql_real_escape_string(source[], dest[]);
native 		mysql_fetch_row(result[]);						//la asta inca lucrez, crasheaza sv

Download binary + source: http://www.fileshare.ro/e29710754

PS: Nu aveti niciun motiv sa folositi plugin-ul asta pe un server oficial (ma rog, nici nu prea puteti, ca-i doar versiune win momentan); folositi plugin-ul lui Dan, e cel mai bun in domeniu.

Daca aveti nelamuriri / intrebari / ceva de adaugat, sunteti liber sa postati.

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore a aparut R29 <3 .

Pluginul lui Dan numai este asa rapid . In R21 MySQL Facut De BlueG sa zic asa era mai incet ca cel al lui Dan :) . Dan este roman apropo :D . De cand au introdus Multi-Thread Este cel mai rapid dintre toate , crede-ma . Au precizat si in topic-ul principal si a aratat si stuntman in cate secunde sa incarca cu R26 nu cu R29 :)) .

Arata bine plugin-ul .

Ce varsta ai ? Daca ai terminat facultatea sau esti la facultate ti-as da 20 - 23 ani :) .

Sper sa il continui mai departe !

Imi pare bine ca te-ai ocupat de el .

Felicitari . Eu cred ca nu voi putea sa fac un dasta neam la varsta pe care o am acum =)) .

Esti pe urmele lui Dan .

idiots.png
Link to comment
Share on other sites

Anakin" post="148724" timestamp="1373985986"]

Acum 18 ore a aparut R29 <3 .

Pluginul lui Dan numai este asa rapid . In R21 MySQL Facut De BlueG sa zic asa era mai incet ca cel al lui Dan :) . Dan este roman apropo :D . De cand au introdus Multi-Thread Este cel mai rapid dintre toate , crede-ma . Au precizat si in topic-ul principal si a aratat si stuntman in cate secunde sa incarca cu R26 nu cu R29 :)) .

Arata bine plugin-ul .

Ce varsta ai ? Daca ai terminat facultatea sau esti la facultate ti-as da 20 - 23 ani :) .

Sper sa il continui mai departe !

Imi pare bine ca te-ai ocupat de el .

Felicitari . Eu cred ca nu voi putea sa fac un dasta neam la varsta pe care o am acum =)) .

Esti pe urmele lui Dan .

Daca te pui pe invatat serios ai putea face si tu...(nu ma refer la pawn)

Massari e curva mea

Link to comment
Share on other sites

Anakin" post="148724" timestamp="1373985986"]

Acum 18 ore a aparut R29 <3 .

Pluginul lui Dan numai este asa rapid . In R21 MySQL Facut De BlueG sa zic asa era mai incet ca cel al lui Dan :) . Dan este roman apropo :D . De cand au introdus Multi-Thread Este cel mai rapid dintre toate , crede-ma . Au precizat si in topic-ul principal si a aratat si stuntman in cate secunde sa incarca cu R26 nu cu R29 :)) .

Nu am mai verificat sa-mp.com de ceva vreme, asa ca nu am avut ocazia sa vad ce s-a mai scos pe-acolo.

Eficienta unui program / plugin nu consta doar in timpul lui de executie...

Anakin link=topic=28113.msg148724#msg148724 date=1373985986]

Ce varsta ai ? Daca ai terminat facultatea sau esti la facultate ti-as da 20 - 23 ani :) .

Fac 19 pe 19, luna asta. Varsta e irelevanta in programare.

Anakin link=topic=28113.msg148724#msg148724 date=1373985986]

Sper sa il continui mai departe !

O sa mai lucrez ceva pe el, ii mai adaug cateva functii, dar e un plugin mai mult demonstrativ, pentru ca nu ma pot compara cu "granzii" sa-mp-ului si nu ar avea rost sa mai dezvolt si eu un plugin MySQL performant din moment ce exista 2 bune.

Am de gand sa scot pe viitor un plugin cu permisiuni pentru grupuri / fiecare jucator in parte. Ceva in genul permisiunilor TeamSpeak, daca stii, doar ca pentru sa:mp; adica ceva foarte bun pentru administrarea serverelor.

Mai am de gand sa fac un soft pentru serverele sa:mp prin care un jucator sa poata avea acces la statisticile lui fara sa intre in sa:mp, dar asta dupa ce termin cu admiterea la facultate (care e chiar pe 19)...

Anakin link=topic=28113.msg148724#msg148724 date=1373985986]

Felicitari . Eu cred ca nu voi putea sa fac un dasta neam la varsta pe care o am acum =)) .

Esti pe urmele lui Dan .

Cum am spus, varsta e irelevanta in programare.

Nu-s pe urmele lui Dan, nici nu intentionez sa fiu, chiar daca el e un programator mult mai bun ca mine.

Link to comment
Share on other sites

Anakin" post="148724" timestamp="1373985986"]Pluginul lui Dan numai este asa rapid . In R21 MySQL Facut De BlueG sa zic asa era mai incet ca cel al lui Dan :) . Dan este roman apropo :D . De cand au introdus Multi-Thread Este cel mai rapid dintre toate , crede-ma . Au precizat si in topic-ul principal si a aratat si stuntman in cate secunde sa incarca cu R26 nu cu R29 :)) .

Pluginul meu a fost (si inca este) mai rapid decat al lui BlueG. Practic, Pain123 mi-a luat toate ideile si le-a implementat in pluginul lui BlueG. Coincidenta probabil...

Anakin link=topic=28113.msg148724#msg148724 date=1373985986]Felicitari . Eu cred ca nu voi putea sa fac un dasta neam la varsta pe care o am acum =)) .

Eu programez de la 10 ani. Asta mi-a placut, asta am facut.

--

Nu m-am uitat prea atent, dar am observat stilul in care programezi si chiar imi place. Consistenta, design abstract, felicitari! Mai ai de lucrat la threading si structura folderelor.

Si eu aveam de gand sa fac un plugin pentru administrarea jucatorilor si a permisiunilor, daca vrei putem lucram impreuna, poate iese bine. :D

Link to comment
Share on other sites

Si eu aveam de gand sa fac un plugin pentru administrarea jucatorilor si a permisiunilor, daca vrei putem lucram impreuna, poate iese bine. :D

'Ar fi super sa puteti lucra impreuna la "Quote: administrarea jucatorilor si a permisiunilor" ! Ar iesi ceva frumos ^^


F*ck everybody who want and who try to judge me for who I am, b*star*s !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.