Jump to content

Mai are cineva asa ceva?


AdyUzzy1

Recommended Posts

Pai iti poti schimba singur setarile din settings.ini (din folderul pawno).

Verifica si asta: http://wiki.sa-mp.ro/index.php/Editoare_Scripting 

Sau poti scripta in orice editor de text mai avansat (ex: NotePad++) si ii schimbi tu setarile editorului, background color, font size, etc.

Link to comment
Share on other sites

Pai iti poti schimba singur setarile din settings.ini (din folderul pawno).

Verifica si asta: http://wiki.sa-mp.ro/index.php/Editoare_Scripting 

Sau poti scripta in orice editor de text mai avansat (ex: NotePad++) si ii schimbi tu setarile editorului, background color, font size, etc.

Thx

Dar la pawno obisnuit ii pot face font negru etc.. nu?

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

In pawno nu ai cum sa schimbi culoarea fontului pentru ca SyntaxHighlighter-ul e acelasi ca la C++ (dovada fiind "caracterul" OOP al programului, adica in momentul in care scrii in pawno public/private/struct/class/etc ti le coloreaza in albastru, desi in pawn exista doar public, pentru ca nu-i un limbaj de programare orientat pe obiecte).

Eventual, poti mari fontul, sau sa-l schimbi. Uita-te in settings.ini si o sa vezi tu singur ce poti face si ce nu.

#later edit: culoarea fontului am vrut sa zic, m-am grabit cand am scris, dar ai inteles tu.

Link to comment
Share on other sites

In pawno nu ai cum sa schimbi fontul pentru ca SyntaxHighlighter-ul e acelasi ca la C++ (dovada fiind "caracterul" OOP al programului, adica in momentul in care scrii in pawno public/private/struct/class/etc ti le coloreaza in albastru, desi in pawn exista doar public, pentru ca nu-i un limbaj de programare orientat pe obiecte).

Eventual, poti mari fontul, sau sa-l schimbi. Uita-te in settings.ini si o sa vezi tu singur ce poti face si ce nu.

Am inteles

Multumesc!

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

  • WopsS locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.