Jump to content
  • 0

Problema comenzi


ciocan20

Question

Salut. Acum cateva zile am cumparat un gamemode GodFather si cand scriu o comanda care nu exista imi apare "Error: command not found". Vreau sa fac ca atunci cand scriu o comanda care nu exista sa nu mai apara ala, sa nu apara nimic. Ce credeti ca pot sa fac ? Am cautat in gm "command not found" am dezactivat-o dar nu are nicio legatura ce e in gm cu faza aia. Credeti ca este un FS ? Voi stiti mai bine. Multumsc

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

[pawn]//==============================================================================

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])

{

    if(strlen(cmdtext) < 2) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "{FF0000}ERROR{C0C0C0}: Command was not found!");

    if ( AFKCheck[ playerid ] >= AFK_TIME )

    IsBack( playerid );

AFKCheck[ playerid ] = 0;

new string[256];

new playermoney;

new sendername[MAX_PLAYER_NAME];

new giveplayer[MAX_PLAYER_NAME];

new playername[MAX_PLAYER_NAME];

new vehid = GetPlayerVehicleID(playerid);

new idcar = GetPlayerVehicleID(playerid);

new giveplayerid, moneys, idx;

new cmd[256];

new tmp[256];

new glasseid, skin, id;

dcmd(fevent, 6, cmdtext);

cmd = strtok(cmdtext, idx);

dcmd(rset, 4, cmdtext);

dcmd(xgoto, 5, cmdtext);[/pawn]

Uitati code-ul.

Link to comment
Share on other sites

De ce ne arati noua tu stii cate mii de linii sunt acolo. Cauta singur unde ti-am zis.

Frate uitate la inceput ca este comanda aia pe care mi-ai dat-o. Sunt doar cateva linii si nu stiu unde sa pun semnul ca sa il dezactivez. Asa greu e sa ajuti un om..no offense

Link to comment
Share on other sites

Am sters-o dar imi da eroare la compilare..mi se inchide pawn cand vreau sa-l compilez daca sterg aia (20+ erori).

Ma sterge in PNM liniile alea, si revii cu un EDIT, unde pui erorile/warningurile care le si gata.. Cata galceveala de la asta.. :D

Link to comment
Share on other sites

opreste sau sterge linia

//if(strlen(cmdtext) < 2) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "{FF0000}ERROR{C0C0C0}: Command was not found!");

daca iti da eroare ceva posteazale

Multumesc mult frate. Cineva care a putut sa-mi explice (ca la prost). Iti multumesc din suflet.

Am dezactivat aia + inca una ca erau 2 in gm, iar acum daca scriu o comanda gresita nu mai apare asa, apare altcumva:

SERVER: Unknown command. - scris cu alb

Am cautat cu ctrl+f dar nu am gasit nimic legat de asa ceva in Gm. Pot face sa nu mai apara nici faza asta ?

Link to comment
Share on other sites

Anakin" post="143781" timestamp="1369486598"]

Aia apare doar daca returnezi 0 stiam eu ...

Incearca sa folosesti comanda corect de ex /ban playerid days

Nu /ban playerid

Eu vreau sa nu mai apara acel mesaj daca scriu o comanda gresita in chat pe server. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.