Jump to content
  • 0

intrebare


Emanuelll

Question

Salut!... Dupa cum spune si titlul am o intrebare... Deci daca am o variabila care tine minte un text (de exemplu').. cum pot sa fac sa adaug in acea variabila sau in alta variabila textul initial plus un alt text langa... de exemplu x contine textul "tratra" si eu vreau sa fac ca y  sa contina textul lui x si "asdasd"... e posibil asa ceva?... nu prea am idei cum sa fac asta:|

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

Salut!... Dupa cum spune si titlul am o intrebare... Deci daca am o variabila care tine minte un text (de exemplu').. cum pot sa fac sa adaug in acea variabila sau in alta variabila textul initial plus un alt text langa... de exemplu x contine textul "tratra" si eu vreau sa fac ca y  sa contina textul lui x si "asdasd"... e posibil asa ceva?... nu prea am idei cum sa fac asta:|

Multumesc anticipat!

Nimeni nu a postat pentru ca nu prea au inteles ce vrei.

Presupun doar.

new x[ ] = "text", y[ ] = "bla";
strcat( y, x, sizeof (y) ); -> x va fi 'inlantuit' in y, adica va rezulta "blatext".

Link to comment
Share on other sites

Problema rezolvata, [NoV]LaZ = geniu.

As mai avea o intrebare: cum atribuiesc unei variabile textul din alta...

ps: stiu ca merge si cu

new x[ ] = "text", y[ ] = "bla";

strcat( y, x, sizeof (y) ); -> x va fi 'inlantuit' in y, adica va rezulta "blatext".

  dar as vrea ceva mai simplu..:).. ms

edit: am gasit solutia:)

Topic Closed, va rog

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.