Jump to content

Problema obiect MTA


laury

Recommended Posts

Salut tuturor. Am creat de curand o noua primarie in locul celei vechi si am intimpinat un bug sau o eroare sau nu stiu mai exact ce este.

Obiectele din mapa se vad toate in afara de cladire. Pentru a putea vede cladirea trebuie sa fi foarte aproape de ea gen in fata primariei. Daca ma duc in fata la PD nu se mai vede cladirea ci doar celelalte obiecte

Uitati si poze sa va explic mai bine:

Poze:

Aceasta e poza din fata cand cladirea se vede:

samp002ogy.png

Poza din fata de la Pd cand nu se mai vede cladirea:

[img width=500 height=375] samp001lx.png

Poza facuta la celelalte obiecte si cladire. Din spate cladirea se vede de la o distanta putin mai mare.

[img width=500 height=375] samp003yt.png

Link to comment
Share on other sites

Problema ta este aceasta .

Tu cand adaugi obiecte noi si stergi pe cele vechi cu remove , la remove la sfarsit ai 0.25, e daca te duci mai in spate, cum ai facut tu poza , Obiectele nu se mai vad . Asta e cazu unu

Cazu doi .Daca pui prea multe obiecte , aglomerate , cum ai facut tu cu parcu , normal ca ce e in spatele lui , esc primaria nu o poti vedea , din cauza la remove . daca amenajez parcu si primaria se vede , daca bagi remove nu se vad toate .

Poate pe versiunea noua nu cea cu x o sa putem face mai multe , sa fie mai vizibile de la o distanta mai mare , cu e in MTA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.