Jump to content

Extreme PatCh Server v2.1[ZCMD/sscanf]


sTaRxD_

Recommended Posts

Salut^

Inainte sa ma las de samp,am lucrat la serverul ExTreme PatCh server,i-am dat nume cam ciudat,dar infine,

8000 de lini,nu am mai continuat la el.

Serverul a luat nastere de pe data de 15.12.2012 pana pe 24.12.2012

Deci nu vorbesc pentru cei mai buni scripteri de aici,vorbesc pentru ce-i care cauta un server,va rog sa nu va bateti joc de el,am lucrat la greu,fara pauza.

Cateva comenzi,imprumutate /neon

Ce contine?

->Anti Flood

->0Admin-Rank A maxim level 1338

->Gang System

->Reaction Test

->Killing system

-La comanda /cs [dm],scriptul e bazat pe 'kills',cel care ucide maxim 2 playeri in 10 secunde,vor aparea diferite ucideri "Rampage" killing spree etc

[pawn]KillSpree[playerid] = 0;[/pawn]

[pawn]format(string, sizeof(string), "~r~%s ~y~- Killing Spree with %d kills", pname, KillSpree[killerid]);

TextDrawSetString(Textdraw44, string);

SetPlayerScore(killerid, GetPlayerScore(killerid) + 30);

GivePlayerMoney(killerid, 3000);

SendClientMessage(killerid, 0xFFFFFFFF, "{33AA33}Killing Spree System: {FFFFFF}Ai obtinut +3000$, +30 scor");[/pawn]

sa-mp-24.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-25.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-26.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-27.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-28.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-29.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-30.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-31.jpg

[img width=500 height=375] sa-mp-32.jpg

sa-mp-13.png

download->[download]http://www.2shared.com/file/WXI4KjKy/New_Folder.html[/download]

Link to comment
Share on other sites

Multumesc  :wink:

Numai face spam comentand "Multumesc" dupa fiecare comentariu al altui utizilator.Cat despre server, are bug-uri, de exemplu, textdraw-urile se suprapun.Alta problema ar fi ca ai irosit prea multe linii.Exemplu:

[pawn]new Text:Textdraw//NR//;

new Text:Textdraw//NR//;

new Text:Textdraw//NR//;

new Text:Textdraw//NR//;

new Text:Textdraw//NR//;[/pawn]

Puteau fi transformate in:

[pawn]new Text:Textdraw[//NR//];[/pawn]

O alta problema este cea a creditelor.Nu ai oferit credite adevaratilor autori ai filterscript-urilor.La /credits, la filterscripts ai trecut doar sTaRxD_ si E4v3rxD.Ca un exemplu, un autor care mai trebuia adaugat ar fi adr1l.O alta gresala a fost ca ai creat functii aiurea, gen:

[pawn]forward kick(playerid);

public kick(playerid)

{

Kick(playerid);

return 1;

}[/pawn]

Un alt exemplu ar fi:

[pawn]public blablabla()

{

        TextDrawHideForAll(Textdraw44);

        return 1;

}[/pawn]

Inca 2 exemple:

[pawn]public DestroyMe(objectid)

{

return DestroyObject(objectid);

}

forward bani(playerid);

public bani(playerid)

{

    GivePlayerMoney(playerid,5000);

    SendClientMessage(playerid, 0x99FFFFAA, "{F3FF02}[iNFO]{C3C3C3}Did you get money from work {F3FF02}$5000 !");

    return 1;

}[/pawn]

Ca urmare, nota mea pentru tine este:

3.5/5

Link to comment
Share on other sites

[pawn]forward kick(playerid);

public kick(playerid)

{

Kick(playerid);

return 1;

}[/pawn]

Urma sa fie adaugata,dar mai departe l-am lasat pe E4v3RxD sa faca gamemodul...! Si nu ma puteam baza pe el,dar am zis hai ca il las sa faca el ceva acolo...,si nu a facut nimic,doar o adaugat cateva comenzi si gata "-Hai sa il hostam sau sa il postam" cea ce nu am fost de acord.. cu asta,dar l-am lasat pe mana lui ;)

Link to comment
Share on other sites

1)comenzile  /level1 la /level 5 nu merge.... 2 )comanda /money nar trebui sa existe...banii se castiga sau se da de admin ... daca mai gasesc ceva dau un edit :D

/money?? serios?

1:La mana

Comanda e sa iti dea bani,nu e neaparat de admin,ca sunt multi care cer bani si scor :)

2:La mana

Level1-level5 au fost pt ladmin4v2 pana pe moment ce am bagat 0Admin.. ;)

Na e bug la /radio daca dai de pe motoreta iti arata imaginea cu fata 1/5 pentru efort

Bugul acela cu imaginea o aparut in timp ce l-am postat..nu am avut de unde sa stiu ca va aparea...

EDIT:Toate bugurile o aparut de la 0admin si imi pare extrem de rau ca nu am observat...,ca daca puneam ladmin4v2 poate nu se ajungea la problema cu bugurile  :undecided:

EDIT: 0Admin l-am bagat pe motiv ca pe host nu mergea ladmin4v2,si din cauza systemului s'au amestecat intre ele.. si imi cer scz pt asta..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.