Jump to content

[GM]Zombie Invasion


Guest Alxxie

Recommended Posts

[GM]Zombie Invasion v1.0

Acesta e primul meu GM.E facut de mine de la 0 :D Este un DeathMatch intre zombii si oameni.Daca esti om trebuie sa omori cat mai multi zombie iar daca esti zombie trebuie sa omori cat mai multi oameni.Pentru fiecare zombi/om omorat primesti +1 punct la scor, 1000$ si 100 viata.

Actiunea se petrece in San Fierro.Daca ai bani, iti poti cumpara arme.Pentru a cumpara arme trebuie sa fii intr-un info-pickup si sa tastezi comanda /arme.Sunt 17 pickuup-uri in tota.1 pickup este la jizzy iar altul este la sectia de politie.Restul le gasiti voi ;).

Cand faceti scorul mai mare de 0 o sa apara sub bani un textdraw care va spune ce scor aveti.

Sunteti infecati.Viata voastra scade continuu.Pentru a va reface viata trebuie sa omorati pe cineva.

Este primul meu GM, deci va rog sa o luati mai usor cu injuraturile ;D

Comenzi:

/kill -te sinucizi

/help -un mic ajutor(mai puteti modifica)

/rules -un mic regulament(mai puteti modifica)

/cmds -arata comenzile serverului

/server -arata informatiile despre serer(tipul, numele GM-ului si versiunea)

/arme -deschide dialogul cu arme(merge doar daca sunteti intr-un info-pickup)

Bug-uri:

Un singur bug am gasit dar se poate rezolva foarte simplu:Daca ai FS-ul gl_properties incarcat, atunci cand intrii intr-un info-pickup iti apare mesajul ala roz care iti spune sa scrii /enter pentru a intra in cladire.Daca nu incarcati fs-ul gl_properties nu o sa aveti acest bug.Oricum nu va trebuie.

Daca gasiti voi vreun bug anuntati-ma si voi incerca sa-l rezolv.

Download arhiva(pwn+amx):

4ZDB.jpg

NOTE:

**Pentru a folosi GM-ul trebuie sa aveti neaparat un sistem de inregistrare pentru a tine minte scorul,banii si armele jucatorilor.

**Nu incarcati fs-ul gl_properties deoarece o sa apara acel bug(l-am zis mai sus).Acest fs oricum nu va trebuie.

**Actiunea se petrece in SanFierro.Info-pickup-urile sunt doar in San Fierro.

**GM-ul seteaza automat numele mapei(pe care o vedeti la proprietatiel serverului) San Fierro.

**Va rog mult sa NU modificati creditele!!

Sper sa va placa cat de cat! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu ti-e ma rusine asa un pic?

Asta e GM-ul MEU!!!! Dovada: http://forum.sa-mp.ro/filter-scripts-and-gamemodes/%28gm%29zombie-invadation/

Sunt IDENTICE.Mi-ai luat GM-ul si tot ce ai modificat a fost sus la credite: In loc de "//GM creat de Alxxie" ai pus "//GM creat de smoke(sau cum ti-o fi numele)".

Mai ai si tupeu sa-l  postezi aici.

Tie sa iti fie rusine porcule pentru:

1<<-- U ai jucat pe serverul asta al meu si mi-ai furat gm

2<<-- Te-ai dat drept scripter mi-ai luat gm si l-ai postat

3<<-- Pana acum nu am postat nimic care sa nu mai fie al meu [move]SA ITI FIE RUSINE [/move] iti pot arata prin 10000 de dovezi ca e al meu ideile mele comenzile mele absolut tot [move]RUSINE[/move]

[glow=red,2,300]Si apropo nu mai inchideti topicuri aiurea daca nu stiti adevarul[/glow]

16189165.gifrastamaunbydeejaylobo1.gifsmileysw0181.gif

xmsok6ay41.gif

Link to comment
Share on other sites

Farse am 10000 de gm in comp si asa as putea sa postez pe toate unele nici macar nu stiti de ele am de la straini romani etc crezi ca eram atat de prost sa postez gm meu daca mai era postat odata:|

Acuma sa fim seriosi as putea si eu sa fur cuiva gm sa il postez la 1 min dupa ce i-a dat drumu la server sa iau eu laurii si dupa ala sa ramana cu buza umflata.Ramane la alegerea voastra.

PS: Ce as castiga daca as posta GM daca nu ar fi al meu ce as castiga un ban si topiclosed si timp pierdut aiurea in fine nu mai postez nimic aici mai bine munca mea e munca mea.

Apropo va spun un adevar o sa fac rost si de conversatia de pe mes a mea si a lui alex sa vedeti el fura scripturi de pe sa-mp.com le modifica intrebandul pe doker si altii si le posteaza

16189165.gifrastamaunbydeejaylobo1.gifsmileysw0181.gif

xmsok6ay41.gif

Link to comment
Share on other sites

Am zis daca o sa pot sa fac rost de arhivele de pe mes poze din joc o sa caut pe stick cd in fine daca are tupeu sa continuie dc nu comenteaza stie ca e vinovat.

PS: S-a sters topicul ce rost mai are sa ma mai cert dovezile o sa le primiti imediat cand le gases nu o sa mai postez nimic daca se intampla astfel de chestii

16189165.gifrastamaunbydeejaylobo1.gifsmileysw0181.gif

xmsok6ay41.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.