Jump to content
  • 0

setcarplate error


Guest ionutzz23

Question

Guest ionutzz23

       if(strcmp(cmd,"/setcarplate",true) == 0)
	{
		if(!IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) return 0;
		tmp = strtok(cmdtext, idx);
		if(!strlen(tmp)) return SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Usage: /SetCarPlate [Text]");
		SetVehicleNumberPlate(GetPlayerVehicleID(playerid),tmp);
		SetVehicleToRespawn(GetPlayerVehicleID(playerid));
		SetTimerEx("GiveCarBack",1500,0,"dd",playerid,GetPlayerVehicleID(playerid));
		return 1;
	}

dece nu merge? merge sa scriu  cand sunt in masina/motor /setcarplate dar daca scruy /setcarplate

LA-03-LSC nu merge.. ma puteti ajuta? va rog

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Aceasta functie a fost scoasa in 0.3

Cine spune ?

@ionutzz23, sincer n-am mai folosit-o de mult, dar aici spune ca totul e in regula, DAR, din cate stiu unele masini sunt buguite, adica nu le poti schimba nr de inmatriculare. Iti recomand sa nu folosesti functia pt ca oricum nu schimba cu mult experienta jocului (serverlui).

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

cmg , traiesti degeaba pe forumul asta

Kye:
Notes:

- SetVehicleNumberplate does not work. This function can't work due to SA's internal coding which only assigns 1 numplate per vehicle model. The function itself will be left in for future use if it can be made to work.

Buna asta.

1. Nu traiesc pe forumul asta, spre deosebire de altii,

2. Nu am vazut postul ala, am citit doar pe wiki, pt ca eu, spre deosebire de altii, nu stau sa citesc forumurile sa-mp toata ziulica...

3. Vezi cum vorbesti prietene.

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.