Jump to content
  • 0

Problema masini SAMP.


iReal

Question

Salut nu e totusi o problema ci un ajutor.

incerc sa invat sa scriptez..si nu stiu cum sa adaug masinile..personale

am vazut pe unele servere care se deschid noi..ca apar cam 40-50 masini personale langa banca ls..sau intro locatie..cu un anumit pret si decat sa dai /v buy.. sau /vehicle buy.. am inteles ca pun o masina de ex elegy apoi dau /save ..copi ce este in my documents "AddStaticVehicle(439,810.3105,-1463.8315,12.8818,79.1711,4,1); // " ceva de genu..in GM ..acum nu stiu cat este de bine..metoda asta am inteles ca este decat pt masini dupa str..astept pareri ms.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

pai in cazul in care ai deja sistemul de masini personale, ele sunt puse probabil intr-un fisier text, asa ca intra in samp pui masina unde vrei, dai /save iei coordonatele, apoi intri in scriptfiles/cars.cfg si modifici acolo coordonatele

in cazul in care nu ai sistemul de masini si vrei sa faci tu unul, nu o sa reusesti...[ai zis ca esti incepator]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.