Jump to content
  • 0

Problema creare conturi host linux


jamal

Question

Am o problema grava grava, isi creeaza uni conturi cu caractere interzise(diacritice chestii de genu ) si imi blocheaza connnexiunea ftp catre conturile playerilor, aveti idee cum pot face sa nu ii lase sa-si creeze cont ?

Uitati la ce fel de conturi ma refer :  http://imageshack.us/photo/my-images/171/unledhgp.jpg/

Detroit The Godfather

Adress : gta.xdevil.ro:7777

Se cauta Lideri , helperi, admini ACTIVI !!!

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

El are multe fisiere, si cand intra in acel folder dureaza putin ca programul sa citeasca fisierele de pe host (depinde si ce conexiune are el la netu' lui). Si crede ca este de la caracterele alea, care le au jucatorii.

Plus ca ai postat unde nu trebuia, eu nu vad ca acest topic sa aiba vreo legatura cu scriptingul.

Link to comment
Share on other sites

Unele diacritice din alea apar pentru ca de exemplu are un player [TAG]xxSPEEDYxx si in users - FTP va aparea &_TAG_xxSPEEDYxx...ceva de genu..

Nu inteleg care ii problema ta...  :undecided:?

Exact .... [prost]player ........ si cel care tine hostu mi-a zis k de la caracterele alea nu ma lasa sa intru in folder, trb sa stearga el fisierele alea si apoi merge nu cred k are legatura cate fisiere am akolo .... pur si simplu incerc sa deschid folderu Users si imi inchide connextiuea la ftp (asta in filezila), am si webftp pe host si akolo imi arata k folderu cu useri este empty (gol)

" Plus ca ai postat unde nu trebuia, eu nu vad ca acest topic sa aiba vreo legatura cu scriptingul. "

Am postat pt k speram sa fie o solutie sa nu ii mai lase sa isi faca conturi de genu .... daca intelegi ...

Detroit The Godfather

Adress : gta.xdevil.ro:7777

Se cauta Lideri , helperi, admini ACTIVI !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.