Jump to content
  • 0

[Ajutor]Car-keys

andybtv

Question

3 answers to this question

Recommended Posts

ceva de genul

enum inf { CarKeys };

new pInfo[MAX_PLAYERS][inf];

Cand vrei tu

pInfo[playerid][CarKeys] = 191;

si dupa

if( pInfo[playerid][CarKeys] == 191 )  SetVehicleParamsForPlayer(191, playerid, 0, 0 );  else SetVehicleParamsForPlayer(191, playerid, 0, 1 );

asta poti sa o folosesti sa i descui masina la care are chei si sa o incui pe cea la care nu are chei...

-Toate tutorialele postate intra aici sau puneti-le direct [url=http://www.sa-mp.ro/forum/index

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By HeLiOn PrImE
      Car Tuning Menu v2.2
      by HeLiOn PrImE

Cu acest meniu poti tuna orice masina cu orice componenta (compatibila desigur), fara sa necesite deplasarea la un mod shop.
      Meniul este bazat pe un meniu mai vechi facut de userul Rsts [Lucas] de pe forumul original (care nu mai este).

Credits:
      Rsts [Lucas] - A creat scriptul original (v1.0), care folosea vechiul meniu albastru.
      kaisersouse - A rezolat indentarea si problemele minore din script cu versiunea 1.1
      Versiunea mea reprezinta scriptul refacut de la zero folosind dialoguri in loc de meniuri.
      Pe langa asta:
      - am adaugat toate componentele care lipseau (cele de la Transfender);
      - am adaugat sunetele de tunning care erau auzite si in shop;
      - am rezolvat probleme minore la componentele deja existente in script (componente inversate, duplicate, etc.)
      Nu va opreste nimeni sa modificati acest script, dar daca o faceti si publicati lucrarea, aveti grija sa acordati creditele de rigoare, asa cum am facut si eu.

Sa aveti un An Nou fericit si plin cu de toate! 😊
      Click aici pentru Download
    • By StefanFun
      Salut! Am o problemă, când vreau să instalez SA-MP 0.3.7-R2 Windows Server ca să fac un server pur și simplu nu se descarcă nimic și se dă refresh la pagină. Fac ceva greșit? Vă rog să mă ajutați.
    • By Tudor Ionut
      Salut. Am si eu o problema la samp. Caracterul meu daca apas pe tasta f, enter, ctrl, shift da cu pumnul incontinuu. Nu pot intra in masina in casa intr un bussines nicaieri. Multumesc anticipat
    • By Rby Robert
      Am incercat sa bag un crate nou si imi da aceste erori!
      nu stiu de la ce este va rog ajutatima!
      error 025: function heading differs from prototype
    • By CristianLMAO
      Salut!
      Astazi o sa va prezint primul meu sistem pus pe acest site, si o sa va explic ce face fiecare lucru.
      Hai sa incepem.
      Sistemul arata cam asa:

(dialogul este pozitionat mai in drapta din cauza rezolutiei mele)
      IMPORTANT:
      IN CODUL DE MAI JOS ESTE DECAT CE MAI TREBUIE ADAUGAT, NU TOT GAMEMODUL!!
      TUTORIAL:

//punem include-urile care ne trebuie la acest sistem #include <zcmd>  
      //prima data facem o comanda, dar atentie, ACEASTA COMANDA O POATE FOLOSI ORICINE, daca doriti ca doar admini sa o poata folosi, folositi comanda hasurata! CMD:v(playerid, params[]){ ShowPlayerDialog(playerid, 4, DIALOG_STYLE_INPUT, "Spawn car", "Write your car id: (Min. 400 / Max. 611)", "Spawn", "Close"); //cand scriem "/v" apare acest dialog return 1; } //DACA DORITI SA FIE COMANDA ASTA ACCESIBILA DOAR LA ADMIN: //CMD:v(playerid, params[]){ // // if (IsPlayerAdmin(playerid)) // daca jucatorul este admin: // { // ShowPlayerDialog(playerid, 4, DIALOG_STYLE_INPUT, "Spawn car", "Write your car id: (Min. 400 / Max. 611)", "Spawn", "Close"); //cand scriem "/v" apare acest dialog // } // else{ //daca nu: // SendClientMessage(playerid, 0xFF000090, "You're not admin!"); // } // return 1; //}  
      public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[]){ if(dialogid == 1){ // cand raspunde la dialogul cu id-ul 1 se intampla asta: if(!response) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "You closed the menu!"); // daca apasa pe butonul de inchidere, acest meniu o sa se inchida. if(strval(inputtext) < 400) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "Your car id is under 400!"); // Daca id-ul scris este mai mic de 400 o sa scrie asta if(strval(inputtext) > 611) return SendClientMessage(playerid, 0xFF000099, "Your car id is over 611!"); // Daca id-ul scris este mai mare de 611 o sa scrie asta // inputtext inseamna ce a scris jucatorul in text-box. new Float:X; new Float:Y; new Float:Z; GetPlayerPos(playerid,X,Y,Z); // aici seteaza valoarea lui X, Y si Z in coordonatele juactorului CreateVehicle(strval(inputtext),X,Y+5,Z,1,1,1,90000); //spawneaza masina cu id-ul din textbox, la coordonatele playerului return 1; } }  
      Daca este sa fi omis ceva, sau daca doriti sa imbunatatesc acest sistem, puteti spune in comentarii.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.