Jump to content
  • 0

Streamer Limit...


xxSPEEDYxx

Question

E debea RC1,de obicei ajunge la RC8-RC9.

Pentru un 'RC' are multe chestii,ador faza cu 1000 obiecte,acuma vechiul meu oras merge,nu'mi mai iau crash :X.

Acuma streamerul va fi mult mai 'invizibil' si nu va mai face lag asa de mare.Totodata,poti face ca limita de obiecte a streamerului sa fie 800(care sa ti le creeze) si 200 le atasezi de masina/player.

Cum as putea seta, dupa cum am inteles, ca streamerul sa-mi creeze 800 de obiecte per player?

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Ca sa se vada 800 deodata, poti pune la OnGameModeInit ( din GM ) sau OnFilterScriptInit ( din streamer ) asta:

Streamer_VisibleItems( 0, 800 );

inainte se putea doar 400 deodata, dar acum se pot si 1000, dar mai sigur ar fi 980 ... pentru ca atatea se pot creea deodata, este fantastic ! Si ziceai ca s-a marit degeaba...

Link to comment
Share on other sites

Da ziceam ca s-au marit degeaba ca nu stiam la ce foloseste:P

Dar cu ocazia asta:

Nu e deloc inutil si am sati explic dc : Mai sti ca de ex probabil odata erai langa niste obiecte (erau muuuulte) si nu iti apareau toate ... decat daca erai langa ele... si totusi u aveai un streamer. Asta pt ca streamerul nu creaza obiecte "Globale" ci foloseste CreatePlayerObject, adica sunt create doar pt tine. Cand esti intro zona cu obiecte streamerul le creaza si dupa ce pleci le distruge. Pe principiul asta functioneaza un streamer de obiecte. Dar cand esti langa multe obiecte (peste 400) nu se vad toate ... pt ca streamerul oricat de bun ar fi nu poate sa iti creeze mai mult de 400 de obiecte langa tine... si de aceea acum o sa se vada mai multe obiecte..cam de 2.5 ori mai multe. Sper ca am ajutat :)

And this:

E debea RC1,de obicei ajunge la RC8-RC9.

Pentru un 'RC' are multe chestii,ador faza cu 1000 obiecte,acuma vechiul meu oras merge,nu'mi mai iau crash :X.

Acuma streamerul va fi mult mai 'invizibil' si nu va mai face lag asa de mare.Totodata,poti face ca limita de obiecte a streamerului sa fie 800(care sa ti le creeze) si 200 le atasezi de masina/player.

Mi-am dat seama ca ii ft folositor...daca as fii stiut nu as fii zis ca nu ii bun la nika :P... THX ;)

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.