Jump to content
  • 0

Intrebare.


Ryder_RO

Question

Am o intrebare legata de scripting desigur :))

Deci eu am asa

CMD:stunt( playerid, params[ ] )
{
    if( sscanf( params, "i", params[ 0 ] ) ) return SendClientMessage( playerid, -1, "USAGE: < /stunt[ 1 - 150 ] >" );

    switch( params[ 0 ] )
    {
        case 1: AddTeleport ( playerid , "Stunt1", "~r~Stunt~g~1", 1838.4784, -1450.1213, 13.5628, 344.1002, 0, 0 );
        //ETC
       }
return 1;
}
cum pot sa adaug asta
TeleTD("NumeCMD");
TeleportPlayer(playerid, X, Y, Z,"NUMECMD", 0);
Ca sa apara in TD numele fiecarei comenzi .E un mod ceva mai usor sa trebuie sa adaug la fiecare case: si acele 2. la fel am si la drift 1 53
CMD:drift( playerid, params[ ] )
{
    if( sscanf( params, "i", params[ 0 ] ) ) return SendClientMessage( playerid, -1, "USAGE: < /drift[ 1 - 53 ] >" );

    switch( params[ 0 ] )
    {
        case 1: SetPlayerPos(playerid, -329.3348,1536.3771,76.6117);
         ///etc
         }
return 1;
}

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

da , ma vreau ca la comenzile alea sa apara cand un player se duce la /stunt 1 sa apara Caca has gone to /stunt 1. si al doile cu TeleTD e sa apara Welcome to /stunt1.

si eu nu stiu cum sa adaug la cmd alea doua cmd:stunt si cmd:drift

Mam gandit ca poate e un fel mai usor de cat sa adaug la fiecare case acele doua

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

Creezi o noua functie care sa contina acele 2 ... functii:

stock FullTeleportPlayer( playerid, Float:X, Float:Y, Float:Z, NumeCMD[ ], vw = 0 )
{
    TeleTD( NumeCMD );
    TeleportPlayer(playerid, X, Y, Z, NumeCMD, 0);
}
si acum trebuie sa adaugi doar:
FullTeleportPlayer( playerid, CoordX, CoordY, CoordZ, NumeComanda[ ], virtualworld = 0 );
exemplu:
FullTeleportPlayer( playerid, 1241.4114, 412.1561, 543.1233, "/randomteleport" ); //ultimul parametru, vw ( virtual world ) este optional, este setat la 0 deja, daca vrei sa pui asta la teleporturi in alte virtual worlduri, folosesti si ultimul parametru

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.