Jump to content
  • 0

DM problem


Ryder_RO

Question

salut baieti si fete:P

Am o problema

La comenzile de DM mai am si "SetPlayerWorldBounds(playerid, -2591.679, -2750.05, 594.0618, 495.4377);" si dupa ce ies din DM cu /leave apare pe ecran scrisul acela si te duce in zona aia cum pot sa scap ? trebuie sa adaug ceva la cmd:leave?

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

ms speedy


am o problema mai mare:))

am pus asta la comenzile care nu sunt de DM

if(IsInDM[playerid] ==0) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

la cele cu DM am

if(IsInDM[playerid] ==1) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

DM functioneaza bine , dar cand sc EX:/aa apare /leave:-l

dc oare?

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

La ce ai pus la fiecare comanda??...

cauta topicu ala de care l-am facut la discutii scripting in care stuntman mi-a zis cum sa le pun...

Eu nu am probleme ma cu comanda /leave

eu am pus asta la teleporturile normale

if(IsInDM[playerid] ==0) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

si cand incerc sa dau /aa imi apare /leave:(

Dc oare?

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am probleme ma cu comanda /leave

eu am pus asta la teleporturile normale

if(IsInDM[playerid] ==0) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

si cand incerc sa dau /aa imi apare /leave:(

Dc oare?

Ce ai pus acolo inseamna:

Daca jucatorul nu este in DM ( 0 ) da-i mesaj gametext cu /leave

si trebuie sa fie

Daca jucatorul este in DM ( 1 ) da-i mesaj gametext cu /leave deci asa:

if( IsInDM[ playerid ] == 0 ) return GameTextForPlayer( playerid, "~r~~h~/leave", 2000, 3 );

Link to comment
Share on other sites

Ma cum ma ajutat speedy nu e bine .

Eu am pus la comenzile de dm cu 1 si la teleporturile normale cu 0.

Merge bine intri in /boxdm si daca vrei sa te duci la /aa iti zice /leave , scri iese din DM totul bine

Numa cand nu esti in DM si vreii /aa iti apare aia cu leave nu trimite jucatoru:)

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ma cum ma ajutat speedy nu e bine .

Eu am pus la comenzile de dm cu 1 si la teleporturile normale cu 0.

Merge bine intri in /boxdm si daca vrei sa te duci la /aa iti zice /leave , scri iese din DM totul bine

Numa cand nu esti in DM si vreii /aa iti apare aia cu leave nu trimite jucatoru:)

Da, fa ce ti-am zis

stuntman[]! link=topic=14838.msg90338#msg90338 date=1314265241]

Ce ai pus acolo inseamna:

Daca jucatorul nu este in DM ( 0 ) da-i mesaj gametext cu /leave

si trebuie sa fie

Daca jucatorul este in DM ( 1 ) da-i mesaj gametext cu /leave deci asa:

if( IsInDM[ playerid ] == 0 ) return GameTextForPlayer( playerid, "~r~~h~/leave", 2000, 3 );
Schimba
if( IsInDM[ playerid ] == 1 ) return GameTextForPlayer( playerid, "~r~~h~/leave", 2000, 3 );
de la /aa cu
if( IsInDM[ playerid ] == 0 ) return GameTextForPlayer( playerid, "~r~~h~/leave", 2000, 3 );

Link to comment
Share on other sites

Dar asa am ma la comenzile care nu is de DM.

CMD:aa(playerid, params[])

{

if(IsInDM[playerid] ==0) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

TeleTD("aa");

TeleportPlayer(playerid, 402.1504,2545.8345,20.4782, "aa", 0);

TogglePlayerControllable(playerid, 0);

SetTimerEx("Loaded", 3000, 0, "d", playerid);

SetPlayerPos(playerid,402.1504,2545.8345,20.4782);

GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~Welcome to Old Airport(AA)!",2000,3);

return 1;

}

si la dalea de DM

if(IsInDM[playerid] ==1) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

Dar cand nu esti intr-o zona de dm si vrei sa te duci la sf (oricare teleport care nu e DM) iti apare un GameTextForPlayer cu /leave + eu nici nu sunt in DM!

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

ma tu ori esti prost or nai inteles

Merge bine ma comenzile de dm cand esti intr-o zona de dm nu poti folosi comenzi numai leave

Dar cand nu esti intr-o zona de dm tot iti apare /leave cand vrei sa mergi la /aa(teleporturile normale)

Nu imi trimite clientu zice /leave

Tu esti chiar dus nu intelegi carei problema

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

ma tu ori esti prost or nai inteles

Merge bine ma comenzile de dm cand esti intr-o zona de dm nu poti folosi comenzi numai leave

Dar cand nu esti intr-o zona de dm tot iti apare /leave cand vrei sa mergi la /aa(teleporturile normale)

Nu imi trimite clientu zice /leave

Tu esti chiar dus nu intelegi carei problema

Ba da, inteleg problema, cand te teleportezi la /aa cand nu esti intr-un DM, apare gametext cu /leave, nu ? Atunci trebuie sa schimbi de la /aa asta:

if(IsInDM[playerid] ==0) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);
in asta:
if(IsInDM[playerid] ==1) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

Daca nu e asta, nu stii sa explici deloc. :)

Link to comment
Share on other sites

bah

deci

INTRU PE SERVER VREAU SA MERG la /sf /aa etc (teleport care nu e DM) si imi apare pe ecran /leave + nici nu imi trimite clientu

Teleporturile de DM funtioneaza daca merg la /minigun si dau /aa imi apare sa dau /leave ma spawneaza si daca vreau /aa nu merge apare leave

asa face la toate teleporturile care nu is DM.

daca pun asta cu "1" cand sunt in DM merge sa ma teleportez..

if(IsInDM[playerid] ==1) return GameTextForPlayer(playerid,"~r~~h~/leave",2000,3);

468833_437698_362328_hiphop.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.