Jump to content
  • 0

Ban


Deejaybwg

Question

9 answers to this question

Recommended Posts

Pai xxSPEEDYxx, daca il pun la "Forbidden Names", el intra cu mai multe nume si stau sa pun zeci de nume la Forbidden?

_______________________________________________________________________________________________________

[NoV]Laz cum adica ban la ISP ?

www.youtube.com/thebwgg

Link to comment
Share on other sites

Pai xxSPEEDYxx, daca il pun la "Forbidden Names", el intra cu mai multe nume si stau sa pun zeci de nume la Forbidden?

_______________________________________________________________________________________________________

[NoV]Laz cum adica ban la ISP ?

el zice sa ii dai ban la firma de unde are el net ex: RDS&RCS sau Romtelecom sau de la cine are el net asta zice el acolo :))

dar cred ca vroia sa spuna sa ii dai ban pe clasa de ip asa nu o sa mai intre :)

<a href=http://devilone.ro>

devilone-banner.png</a>

Link to comment
Share on other sites

I-am dat ban in toate modurile si tot intra !

Si ca sa ii dau ban unde are el net ? :)) Nu am cum..

I-am pus ip-ul in lista de ban-uri si tot a intrat.. I-am dat si /rban, si /tempban, si /ban si tot intra.. Nu stiu ce sa mai fac..

Dar cand intra pe server, ii dau /fu, /mute, /jail, etc.

Am auzit ca e o comanda din RCON.. nu stiu daca e adevarat.. :undecided:

Si cum adica pe clasa de IP ? :huh:

www.youtube.com/thebwgg

Link to comment
Share on other sites

Cum adica pe clasa de ip?

adica : iti dau un exemplu uite luam ip-ul meu

188.26.191.184

tu trebuie sa ii dai ban pe :

188.26

aia este clasa ip-ului desi daca are net de la RDS ai o problema ca RDS-ul mai are o clasa de ip-uri care incep cu 79.xxx.xx.xxx

<a href=http://devilone.ro>

devilone-banner.png</a>

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.