Jump to content
  • 0

nu poate nimeni sa se conecteze pe svr meu


yonutzz

Question

12 answers to this question

Recommended Posts

salut am si eu o problema. am dat drumu la un svr, eu ma pot conecta la el dar altcineva nu poate sa se conecteze.  ii spune retrieving info,, am ip dinamic, din ce cauza poate fi?va multumesc

fa-i portforward:

http://portforward.com/

sau trebuie sa il pui pe host...

Fara reclama in semnatura!

Link to comment
Share on other sites

Haideti baietzi daca sunteti dispusi sal ajutati macar facetil prin team ca saracu e inceparot.Man sati explic ce au zs baietzi astia mai bn.Daca ai modem speedtouch vezi ca trebuie sati faci mai multe modificari.Si sa nu te speri daca nuti mg din prima ca asa mia facut si mie>Dar eu te sfatuiesc sati iei un host ca nu o sa poti tine svr pentru a se juca baietzi tot timpul

Link to comment
Share on other sites

Ruben" post="73975" timestamp="1306250433"]

In server.cfg

Vezi sa ai 

                lanmode 0

                announce 0

                query 1

announce 1

Nu conteaza alea, announce e daca sa apara la lista de internet, query daca apar informatiile serverului (daca e 0, apare doar ping), iar lanmode daca sa mearga DOAR celor din reteaua ta.

Cere-le celor de la internetul tau sa-ti faca IP public.

Link to comment
Share on other sites

Haideti baietzi daca sunteti dispusi sal ajutati macar facetil prin team ca saracu e inceparot.Man sati explic ce au zs baietzi astia mai bn.Daca ai modem speedtouch vezi ca trebuie sati faci mai multe modificari.Si sa nu te speri daca nuti mg din prima ca asa mia facut si mie>Dar eu te sfatuiesc sati iei un host ca nu o sa poti tine svr pentru a se juca baietzi tot timpul

ÃŽi dai tu bani de host?

ON: Ionute, îti trebuie Port Forward la server, aceasi problema o aveam si eu mai demult...

Daca nu fa-ti cu no-ip.com: http://www.no-ip.com

Îti faci cont, descarci tampenia aia, si îti creezi un domeniu. E foarte bun pentru ce-i cu IP dinamic (Internet Protocol-u tau poate fi problema sau Firewall-u de la antivirus)

Încearca sa închizi (sa opresti) firewallu la antivirus, sau pe cel de la Windows...

Precizez: Nu e necesar sa dai disable la antivirus (sa-l opresti de tot) doar obliga-l sa numai filtreze netu "Filtering Mode" sa fie pe off... :grin:

Bafta!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.