Jump to content

Ce tip de joc preferati?


Vallentiin

Recommended Posts

Salut, am spus acum ceva vreme ca ma las de acest domeniu, dar fiindca timpul inca imi permite sa mai fac cate ceva, am zis de ce nu.

Vreau sa incep un gamemode de la 0, dar ma bantuie ideea de a face unul de tip roleplay.  O sa mi ziceti ca sampul nu are suficiente resurse pentru a face un tip de joc roleplay. O sa incerc sa ma folosesc la maxim de functiile jocului pentru a ajunge la cea mai apropiata experienta a roleplay ului propriu zis.
Acum nu stiu pe ce sa ma axez mai mult, voi cum preferati? Sa fie doar roleplay (roleplay-ul acela strict ce imita viata reala 1 la 1), sa fie doar RPG (rpg-ul clasic de pe serverele romanesti, doar ca o sa incerc sa l fac cat de unic pot), sau jumate RPG si jumate Roleplay (unele sisteme sa fie roleplay strict, iar altele mai freeroam cum ar zice unii).

Probabil o sa ziceti ca sampul e mort si nu mai merge nici una, nici alta, dar eu fac din pura pasiune iar sistemele le voi prezenta in portofoliu meu, poate le voi vinde mai departe, dar in general este doar un hobby. Astept cateva raspunsuri si daca doriti, sa spuneti si de ce ati ales acea varianta. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Vallentiin recomand la fel ce a spus @nobilzeus

Un RPG foarte hard, dar nu RolePlay, sa nu aibe regulile acelea foarte foarte foarte stricte, sa fie in limita aia de sa nu trebuiasca orice interactiune sa fie cu /me si /do.

Succes si spor si fa o postare unde sa ne ti la curent cu tot ce ai facut + poze sau video.

  • Thanks 1

Ce inseamna cuvantul "Unic" este atunci cand Chestia / Obiectul / Idea / etc... nu exista in alta parte.

Copii, nu mai veniti cu vorbe de "Am gamemode unic", nu exista asa ceva, la ora actuala totul este pe net.

Aveti grija pe cine ajutati, majoritatea sunt caini.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Versace said:

Sincer ar merge un GF 2023, dar e greu sa mai prinda un astfel de mod.

Succes si spor!

Din punctul meu de vedere, mi se pare ca GF-ul este putin cam demodat, o sa merg pe ideea baietilor de mai sus iar daca ai si tu sugestii pe modu de RPG, le astept.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, StrikerM said:

@Vallentiin recomand la fel ce a spus @nobilzeus

Un RPG foarte hard, dar nu RolePlay, sa nu aibe regulile acelea foarte foarte foarte stricte, sa fie in limita aia de sa nu trebuiasca orice interactiune sa fie cu /me si /do.

Succes si spor si fa o postare unde sa ne ti la curent cu tot ce ai facut + poze sau video.

Am inceput deja sa lucrez la el, o sa iau in considerare ce mi-ai spus.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.