Jump to content

Cautam partener!


Recommended Posts

Salut,

Cautam partener pentru deschiderea unui server de sa:mp, avand la baza clasicul, dar cu o atingere moderna.

Noi credem ca distractia pe serverele de sa:mp provenea din competitie ce avea loc, din dorinta de parcurge un drum de succes in aceasta realitate virtuala, de legaturile ce erau foarte stranse si devotamentul jucatorilor la vremea respectiva.

Cu astea fiind spuse, cautam urmatoarele:

- Un scripter devotat, cu un gamemode facut in proportii majore pe care sa il editam cu viziunea noastra.

- Scripterul sa aiba pretul stabilit de la inceput si sa fie jucator activ de sa:mp

- Cautam 3 voluntari care sa se ocupe de administrarea serverului si crearea acelor legaturi ca pe vremuri. 

Astept reply de la persoanele interesate, cu o oferta de pret si datele unde pot fi contactati.

Orice persoana interesata trebuie sa raspunda in reply la urmatoarea intrebare: 

" De ce consider ca ma pot implica suficient de mult ca sa putem readuce sa:mp-ul din nou la gloria de alta data? "

Multumim frumos, alte reply-uri nu vor fi luate  in considerare!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlbertoS said:

Salut,

Cautam partener pentru deschiderea unui server de sa:mp, avand la baza clasicul, dar cu o atingere moderna.

Noi credem ca distractia pe serverele de sa:mp provenea din competitie ce avea loc, din dorinta de parcurge un drum de succes in aceasta realitate virtuala, de legaturile ce erau foarte stranse si devotamentul jucatorilor la vremea respectiva.

Cu astea fiind spuse, cautam urmatoarele:

- Un scripter devotat, cu un gamemode facut in proportii majore pe care sa il editam cu viziunea noastra.

- Scripterul sa aiba pretul stabilit de la inceput si sa fie jucator activ de sa:mp

- Cautam 3 voluntari care sa se ocupe de administrarea serverului si crearea acelor legaturi ca pe vremuri. 

Astept reply de la persoanele interesate, cu o oferta de pret si datele unde pot fi contactati.

Orice persoana interesata trebuie sa raspunda in reply la urmatoarea intrebare: 

" De ce consider ca ma pot implica suficient de mult ca sa putem readuce sa:mp-ul din nou la gloria de alta data? "

Multumim frumos, alte reply-uri nu vor fi luate  in considerare!

De ce consider ca ma pot implica suficient de mult ca sa putem readuce sa:mp-ul din nou la gloria de alta data?

 

Consider acest lucru deoarece am fost scripter la un server de samp rpg.corletone.ro ce a avut peste 50 de playeri online la deschidere cat si dupa deschidere. Am o experienta de scripting de vre-o 3-4 ani.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smokey20_official said:

De ce consider ca ma pot implica suficient de mult ca sa putem readuce sa:mp-ul din nou la gloria de alta data?

 

Consider acest lucru deoarece am fost scripter la un server de samp rpg.corletone.ro ce a avut peste 50 de playeri online la deschidere cat si dupa deschidere. Am o experienta de scripting de vre-o 3-4 ani.

Imi poti da add pe discord daca doresti.

 

xanny_official

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Smokey20_official said:

De ce consider ca ma pot implica suficient de mult ca sa putem readuce sa:mp-ul din nou la gloria de alta data?

 

Consider acest lucru deoarece am fost scripter la un server de samp rpg.corletone.ro ce a avut peste 50 de playeri online la deschidere cat si dupa deschidere. Am o experienta de scripting de vre-o 3-4 ani.

 

Screenshot_20231029_205055_Chrome.thumb.jpg.2aef9d17a67752a39f65a7e6363b053d.jpg

 

fr?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smokey20_official said:

am uitat ca la acel gm da erori la compilare sublime, asa ca am si spus ca am rezolvat

da.. sublime era de vina, de parca nu executa tot pawncc cand compilezi..

 

p.s: asta e ultimul lucru postat de tine pe forum, dar mai sunt destul de multe cereri de genu pe profilu tau, ai experienta de 3-4 ani dar nu i-ai practicat cum tre'

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sancky said:

da.. sublime era de vina, de parca nu executa tot pawncc cand compilezi..

 

p.s: asta e ultimul lucru postat de tine pe forum, dar mai sunt destul de multe cereri de genu pe profilu tau, ai experienta de 3-4 ani dar nu i-ai practicat cum tre'

da frate, asta e problema daca uiti anumite lucruri, gata. Esti prost, nu stii, nu ai experienta etc. Treaba ta cum gandesti anumite lucruri. Alberto alege ce face

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Smokey20_official said:

da frate, asta e problema daca uiti anumite lucruri, gata. Esti prost, nu stii, nu ai experienta etc. Treaba ta cum gandesti anumite lucruri. Alberto alege ce face

nu cred ca ai uitat sa modifici build-ul la sublime sa-ti compileze cu include-urile bune, sau poate chiar era eroarea aia cu path-ul incorect

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, vreau sa va multumesc pentru devotament, am ramas placut surprins ca intr-un timp asa de scurt am primit asa multe oferte, unele de zeci de lei, altele de sute de euro, ma umplu de bucurie cand vad ca inca mai exista spiritul pe care il aveam cand eram mici legat de acest joc. In al doilea rand, am sa adaug cateva lucruri esentiale, pe care trebuie sa le stiti inainte sa va bagati in aceasta colaborare. Anume:

1. Serverul trebuie sa fie structurat cat de dinamic posibil, doresc ca cele mai multe lucruri sa se poata modifica direct din comenzi.

2. Gameplay-ul o sa fie adaptat pentru a ne putea bucura de el si cand suntem singuri pe server, vreau ca doua persoane sa se poata bucura de server in acelasi mod cum se poate bucura cand e full, o sa am nevoie de voi sa transformati prin cod viziunea noastra.

3. Avand in vederea ca multi dintre jucatorii vechi muncim si alte chestii de facut, economia se va baza in principal pe mini-afaceri [ Exemplu: un restaurant in care poti angaja un bucatar de 1-5 stele, care va avea salariul lui in functie de stele, dar profitul pe termen lung va urca., un numar de casieri ( care vor influenta incasarile ), livratori ( care vor aduce un plus incasarilor, dar vor avea nevoie de vehicule inchiriat, etc.) ] 

4. Toate factiunile vor avea un scop individual ( nu vor exista 3 factiuni de taxi si una de uber ) si vor aduce beneficii jucatorilor ( De exemplu: Playerii ce detin o farmacie si sunt in factiunea paramedic, vor putea cumpara produse farmaceutice la un pret redus )

Momentan cam atat impartasesc din comunitatea la care vom lucra impreuna, este mult de munca, dar la final o sa ne putem lauda ca noi am realizat acest lucru.

Off: Nu va mai certati in comentarii la aceasta postare, va rog.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, la misto il iau pe valetin said:

Salut, daca ai nevoie de servicii pe partea web astept pm.

Alberto, in nici un caz sa nu cobori la stadiu lu papandau asta de iti ofera servicii web :)))))))))))) In calitate de membru al acestui forum si dat fiind faptul ca am trecut prin experienta cu acest "developar", imi pot expune o opinie, iar acea opinie este ca prost mai mare ca asta vezi doar in filmu de era difuzat pe Antena 1, "Baieti de oras", mai exact vorbeam despre personajul Malone. Consider ca acest incompetent care viseaza noaptea ca ofera servicii si ziua isi expune visele in topicuri, nu este capabil nici macar sa-si hotareasca un pret la ceea ce ofera :)) Sa nu mai vorbim de portofoliu, sau imaginea lui fata de alti clienti, sau limbajul pe care il expune in unele comentarii, daca intru si in feedback-uri, imi e ca o sa fac un roman in acest comentariu.

Este un simplu feedback, nu ma cert.

PS: Am comentat pentru ca in numele tau, imi fac eu prezenta 😘

Edited by Vallentiin
  • Haha 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vallentiin said:

Alberto, in nici un caz sa nu cobori la stadiu lu papandau asta de iti ofera servicii web :)))))))))))) In calitate de membru al acestui forum si dat fiind faptul ca am trecut prin experienta cu acest "developar", imi pot expune o opinie, iar acea opinie este ca prost mai mare ca asta vezi doar in filmu de era difuzat pe Antena 1, "Baieti de oras", mai exact vorbeam despre personajul Malone. Consider ca acest incompetent care viseaza noaptea ca ofera servicii si ziua isi expune visele in topicuri, nu este capabil nici macar sa-si hotareasca un pret la ceea ce ofera :)) Sa nu mai vorbim de portofoliu, sau imaginea lui fata de alti clienti, sau limbajul pe care il expune in unele comentarii, daca intru si in feedback-uri, imi e ca o sa fac un roman in acest comentariu.

Este un simplu feedback, nu ma cert.

PS: Am comentat pentru ca in numele tau, imi fac eu prezenta 😘

esti un clovn care habar nu are cu ce se mananca pawn.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.