Jump to content

Cer T/C


Recommended Posts

Salut, as dori o comanda care sa fie executata prin /gotodoc și trebuie sa ai Admin 3 sau mai mare.

Ce să facă comanda? Să te teleporteze în portul din Los Santos.

Vă rog să nu faceți mișto, său să ziceți că încearcă să faci, că nuj ce, și nuj ce, de aia se numește aceasta categorie cerere tutoriale, nu de alta.

Aștept răspunsurile voastre,

Mulțumesc.

(Nu contează ce fel de comanda e (strcmpdcmdzcmdycmdsau Pawn.CMD).

Edited by La Misto Te Iau Cum Vreau
Am rezolvat
Link to comment
Share on other sites

Salut, daca doresti sa schimbi pozitia o poti face tastand /save in locatia dorita (in samp) si o gasesti la Documents - GTA SA files - SAMP - save positions.

YCMD:gotodoc(playerid, params[], help) 
{
	if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "nu ai nivelul necesar de admin"); // poti edita variabila asta(daca este diferita) cu cea corecta de o ai in gamemode, culoarea folosita este '0xCECECEFF'
	SetPlayerPos(playerid, 2758.5840, -2437.2991, 13.4983); // pozitia unde te teleporteaza
	return true;
}	
Edited by Aamon
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Aamon said:

Salut, daca doresti sa schimbi pozitia o poti face tastand /save in locatia dorita (in samp) si o gasesti la Documents - GTA SA files - SAMP - save positions.

YCMD:gotodoc(playerid, params[], help) 
{
	if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "nu ai nivelul necesar de admin"); // poti edita variabila asta(daca este diferita) cu cea corecta de o ai in gamemode, culoarea folosita este '0xCECECEFF'
	SetPlayerPos(playerid, 2758.5840, -2437.2991, 13.4983); // pozitia unde te teleporteaza
	return true;
}	

Pai frt, eu nu pot folosi /save, nu poti tu sa pui coordonatele? Oriunde, de la port los santos

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, La Misto Te Iau Cum Vreau said:

Pai frt, eu nu pot folosi /save, nu poti tu sa pui coordonatele? Oriunde, de la port los santos

ba da mai da-te-n mortii ma-tii de incapabil, dupa ce ca iti da codu in fata mura in gura ca n ai habar sa scrii o linie corecta mai vrei sa si faca toata treaba in locul tau, lasa-te daca nu vrei sa faci nimic si nu mai cere coduri pe aici

Edited by Sancky
  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, La Misto Te Iau Cum Vreau said:

Pai frt, eu nu pot folosi /save, nu poti tu sa pui coordonatele? Oriunde, de la port los santos

Sunt coordonate de la port, pe langa nave pe acolo.

*posibil sa faci misto sau asa, dar las de la mine si incerc sa cred ca esti chiar incepator, poate chiar sub.

Foloseste comanda asta in locul dorit pentru a face rost de coordonate, rezolvi tu restul.
 

YCMD:mypos(playerid, params[], help) {
	new Float:pos[3], litstr[50]; GetPlayerPos(playerid, pos[0], pos[1], pos[2]);
	format(litstr, 50, "x: %f, y: %f, z: %f", pos[0], pos[1], pos[2]);
	return SendClientMessage(playerid, -1, litstr);
}

 

Edited by Aamon
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sancky said:

ba da mai da-te-n mortii ma-tii de incapabil, dupa ce ca iti da codu in fata mura in gura ca n ai habar sa scrii o linie corecta mai vrei sa si faca toata treaba in locul tau, lasa-te daca nu vrei sa faci nimic si nu mai cere coduri pe aici

Coaie am mod gta sa + samp si nu are comnenzile /q /save etc., pacat ca nu iti pot da ban la topicurile mele..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Aamon said:

Sunt coordonate de la port, pe langa nave pe acolo.

*posibil sa faci misto sau asa, dar las de la mine si incerc sa cred ca esti chiar incepator, poate chiar sub.

Foloseste comanda asta in locul dorit pentru a face rost de coordonate, rezolvi tu restul.
 

YCMD:mypos(playerid, params[], help) {
	new Float:pos[3], litstr[50]; GetPlayerPos(playerid, pos[0], pos[1], pos[2]);
	format(litstr, 50, "x: %f, y: %f, z: %f", pos[0], pos[1], pos[2]);
	return SendClientMessage(playerid, -1, litstr);
}

 

Mersi mult

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2023 at 8:31 PM, La Misto Te Iau Cum Vreau said:

Salut, as dori o comanda care sa fie executata prin /gotodoc și trebuie sa ai Admin 3 sau mai mare.

Ce să facă comanda? Să te teleporteze în portul din Los Santos.

Vă rog să nu faceți mișto, său să ziceți că încearcă să faci, că nuj ce, și nuj ce, de aia se numește aceasta categorie cerere tutoriale, nu de alta.

Aștept răspunsurile voastre,

Mulțumesc.

(Nu contează ce fel de comanda e (strcmpdcmdzcmdycmdsau Pawn.CMD).

Eu nu inteleg ce vrei tu sa faci, te consideri scripter daca ceri de la altii sa ti faca sistemele?
Cum crezi ca vei invata daca tu doar dai copy paste?
Esti ca in filmele cu prosti, vrei sa inveti sa scriptezi dar ii lasi pe altii sa-si foloseasca creieru pentru tine, fiindca esti incapabil sa aduni cateva cunostinte de baza pentru a face sisteme.
Nu vei invata niciodata in ritmu asta, o sa ramai la fel de limitat la minte si cand o sa te vad pe aici ca iti deschizi servicii, cum am facut toti de altfel, nu o sa stii sa faci la client ceea ce iti cere.
Te inteleg, poate ca mergi pe vorba aia "meseria se fura, nu se invata", dar daca vrei sa o furi, pune-ti rotitele in miscare si incearca sa faci un sistem singur.
La final, vezi ce probleme ai, incearca sa le rezolvi SINGUR, iar daca vezi ca ai transpirat pe scaun si ti s-a ridicat tensiunea, atunci apeleaza la forumuri si cere ajutor.
Pana atunci, vei ramane doar un "noob" in domeniul asta, nu vei avea succes si momentan iti faci doar o pierdere de timp. 
Ori te pui sa inveti calumea, ori ocupa-te cu altceva!

PS: Schimba-ti numele, nu ca ne-ar deranja dar la momentul actual esti luat de fraier de toti de pe forumul acesta si cu numele ala nu o sa atragi atentia, din contra, o sa fi luat peste picior la fiecare topic. 

Edited by Vallentiin
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vallentiin said:

Eu nu inteleg ce vrei tu sa faci, te consideri scripter daca ceri de la altii sa ti faca sistemele?
Cum crezi ca vei invata daca tu doar dai copy paste?
Esti ca in filmele cu prosti, vrei sa inveti sa scriptezi dar ii lasi pe altii sa-si foloseasca creieru pentru tine, fiindca esti incapabil sa aduni cateva cunostinte de baza pentru a face sisteme.
Nu vei invata niciodata in ritmu asta, o sa ramai la fel de limitat la minte si cand o sa te vad pe aici ca iti deschizi servicii, cum am facut toti de altfel, nu o sa stii sa faci la client ceea ce iti cere.
Te inteleg, poate ca mergi pe vorba aia "meseria se fura, nu se invata", dar daca vrei sa o furi, pune-ti rotitele in miscare si incearca sa faci un sistem singur.
La final, vezi ce probleme ai, incearca sa le rezolvi SINGUR, iar daca vezi ca ai transpirat pe scaun si ti s-a ridicat tensiunea, atunci apeleaza la forumuri si cere ajutor.
Pana atunci, vei ramane doar un "noob" in domeniul asta, nu vei avea succes si momentan iti faci doar o pierdere de timp. 
Ori te pui sa inveti calumea, ori ocupa-te cu altceva!

Bla bla bla, degeaba am scris asta, eu am si zic, ca mai bine nu scrieti decat sa vineti cu texte d-astea, oricum am rezolvat...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, La Misto Te Iau Cum Vreau said:

Bla bla bla, degeaba am scris asta, eu am si zic, ca mai bine nu scrieti decat sa vineti cu texte d-astea, oricum am rezolvat...

Ti-am dat doar un sfat prietenesc, daca vrei sa-l iei in considerare bine, daca nu, bate muntii degeaba cum i-ai batut si pana acum. Succes ca, ai nevoie mare de el! :)

Edited by Vallentiin
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vallentiin said:

PS: Schimba-ti numele, nu ca ne-ar deranja dar la momentul actual esti luat de fraier de toti de pe forumul acesta si cu numele ala nu o sa atragi atentia, din contra, o sa fi luat peste picior la fiecare topic. 

Știu, dar nu ma intereseaza de parerea lor

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, la misto il iau pe valetin said:

/respawn 

 

 

 

 

daca tu cu iq-ul ala minuscul crezi ca nu e bine sa ceri ajutor, inseamna ca esti prost din toate punctele de vedere, din contra, e bine sa ceri ajutor, sa te sfatuiesti cu ceilalti programatori pentru ca asa o sa inveti mai multe chestii, nu degeaba exista comunitati pentru programatori pe discord/etc., dar nu e bine sa ceri cod gata facut fara ca tu sa te straduiesti putin si sa faci research-uri pe net, asteptand sa-ti vina totul pe 'tava' pentru ca asa nu o sa inveti nimic si o sa ramai tot la fel de prost.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.