Jump to content

c++ , c SCRIPTER

JoeMirana

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By L
      Salutare! Caut un scripter pentru un proiect de al meu, de preferabil sa fie pana in maxim 20 de ani, sau chiar si mai mult, dar in special sa aiba timp oricand pentru server sau cel putin la ore de varf, pentru oricine este interesat sa isi ofere serviciile gratis/platite este rugat sa imi dea mesaj pe discord la: 𝗈𝗌𝖼𝖺𝗋#3184, or pe instagram la regals.ro.
    • By xDaZz
      Salut, baieti am venit aici la voi deoarece am nevoie de un scripter la mine pe server-ul de samp. Nu conteaza daca vrei bani sau nu vrei bani, vreau doar un scripter care are timp pentru server si stie sa se ocupe pentru mai multe detali ma puteti contacta pe mine in pv pe discord xDaZz#7777 sau pe instagram bogdann.aux vorbim mai multe in privat.
    • By xDaZz
      Salut, am venit aici deoarece am nevoie de un scripter pentru sv-ul meu de samp. Mai multe putem discuta in privat pe discord xDaZz#7777 sau pe instagram bogdann.aux. 
    • By andreiusq
      Salut,
      După cum probabil știe mai toată lumea, majoritatea ce știam limbajul PAWN ne-am mutat pe FiveM, Rage.MP sau ne-am retras total, de asta nu am mai văzut destul de multă lume veche pe comunitățile special create pentru sa-mp.
      Pe atunci când eu abia intrasem în industria de „scripting”, nu știam foarte multe, dar totuși îmi amintesc, și ceea ce îmi amintesc este că @-=[Vyorel]=- nu accepta GF edit-uri, și nu înțelegeam de ce, poate ne spune chiar el
      Și oricum, homepage-ul nu arăta așa, știu că informațiile erau date de ceva CuteNews, era și un redirect către sa-mp.com la wiki, după undeva prin 2010 apăruse Radio Wanted, 
        - ăsta era fostul logo.
      Fosta platformă era SMF,  moderatorii erau atribuiți pe secțiuni.
      Era un topic numit „Salonul scripterilor”, exista grad de Wiki Editor, 
      Așa că, putem spune că „generația” 2012-2020 s-a terminat? Nu mai activează probabil nimeni din vremea aceea pe aici, sau dacă activează, activează total cu un alt nume, așa că am să vă spun eu mai jos cine era când unii dintre noi abia învățam pawno, cine erau „maeștrii” pawno atunci.
      Cei pe care îi mai țin eu minte, nu îi știu EXACT pe toți:
      - Mafia. (ce era moderator coordonator pe vremea aia)
      - Джо
      - Gireada
      - Kiran
      - Stunter
      - Vyorel
      - WopSS
      - Jdey
      - SilverMask
      - Iulian
      - heatON
      - NinjaCroko (așa țin minte că îi se scria numele)
      - IcE.
      - AlXXie
      - matrixismyname
      - AirBites
      - nick15
      - [RSS]Runix (ps: inca tin cu rapid)
      - Ady.B
      - KaTam
      - IstuntmanI
      - punct
      - [DeatH]
      - zaster
      - Diabolik
      - Sice15
      - Mefisto
      - Yakuza
      - [email protected]
      - DarkyTheAngel
      - [!]ROW[!]
      - [XSR]NexT.
      - Septy
      - RoW
      - andy47
      - RelaxDB
      - MaXim
      - Equinox
      - Ksenon
      - Eduard (actualul Edison)
      - KruZZ
      - Tud0r. (actualul Kingsley)
      - WiDuAlK
      - Lunoxx
      - Don.Capone
      - Dennis12
      - Ninja -> e cel care a inregistrat si a facut pentru prima data sa-mp.ro
      - cmg4life -> Unul dintre cei mai buni scripteri la vremea lui
      - Lazlow -> Fost moderator
      - nyl => Fost administrator

Cei ce i-am prezentat mai sus sunt cei ce au fost printre românii care știau scripting foarte bine și te uitai ca la dumnezeu la ei, abia așteptai să posteze un gamemode nou, să te uiți prin el, să lași un comment și BAM, să rezolve bug-urile sau să te ajute.
      Și ca să fie așa, un pre-aviz celor ce s-au născut cu cartea de Română în brațe, pe atunci se accepta să scrii „ami place” „am sal testez” și așa mai departe.
      Poate o să ne lăsați un comment pe acest topic, veteranilor!
    • By AlkaLine
      Salut, sunt si eu in cautare de un om capabil si sa aibe cunostinte in scripting si in web-developing, sau 2 oameni, unul cu scripting, unul cu web-developing.
      Cumpar eu domeniu si web-hosting, si host la server, astept PM cu lucrarile dumneavoastra.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.