Jump to content
  • 0

Ajutor gamemode


Radutz

Question

Salut! Am gasit si eu gamemode b-hood by HPQ123 si m-am gandit sa il i-au, dupa ce l-am luat am pus baza de date pe localhost a mers totu bn si frmx la _connect am pus localhost root bazadedate pas care nu exc si am compilat bun, am dat pe server samp.cmd si mia aratat ca sunt doar 6 vehicule si atat, am zis sa intru pe server si cand am intart imi spunea connected localhost si ramanea ecranu normal

Cum rezolv aceasta mica/mare ptr mn eroare? 

Edited by Radutz
asa
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Altcineva de aici din comunitate a incercat sa foloseasca gm-ul ( desigur a avut anumite erori cu care am incercat sa il ajut ) si am descoperit ceva foarte ciudat, undeva in gm ( nu am stat sa caut exact unde ) dar presupunerea mea este ca lipseste o anumita paranteza sau apostrof sau ceva bine ascuns si care nu este prins compilator care pur si simplu face ca scriptul sa nu execute o mare parte din cod.

Ca sa iti dau un exemplu, erau 2 functii si una din ele dadea eroare ca este ceva invalid in ea ( ceea ce nu era ) dar smecherie e ca functia respectiva era necesara pentru cealalta functie, dupa ce am dezactivat respectiva functie eroarea a disparut si gm s-a compilat dar trebuia sa fie imposibil sa se compileze avand in vedere ca functia era necesara ( nu a aruncat absolut deloc " x is not defined" ) ceea ma face sigur ca cineva a facut in asa fel gm incat sa nu fie utilizabil.

Edit: Cel mai probabil sa profite, pentru ca ii ceri sa te ajute, iti cere bani si el stie exact problema si o rezolva ( o presupunere vaga ) si ramai fara bani.

Edited by Banditul
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Banditul said:

Altcineva de aici din comunitate a incercat sa foloseasca gm-ul ( desigur a avut anumite erori cu care am incercat sa il ajut ) si am descoperit ceva foarte ciudat, undeva in gm ( nu am stat sa caut exact unde ) dar presupunerea mea este ca lipseste o anumita paranteza sau apostrof sau ceva bine ascuns si care nu este prins compilator care pur si simplu face ca scriptul sa nu execute o mare parte din cod.

Ca sa iti dau un exemplu, erau 2 functii si una din ele dadea eroare ca este ceva invalid in ea ( ceea ce nu era ) dar smecherie e ca functia respectiva era necesara pentru cealalta functie, dupa ce am dezactivat respectiva functie eroarea a disparut si gm s-a compilat dar trebuia sa fie imposibil sa se compileze avand in vedere ca functia era necesara ( nu a aruncat absolut deloc " x is not defined" ) ceea ma face sigur ca cineva a facut in asa fel gm incat sa nu fie utilizabil.

Edit: Cel mai probabil sa profite, pentru ca ii ceri sa te ajute, iti cere bani si el stie exact problema si o rezolva ( o presupunere vaga ) si ramai fara banii 

Ba man mai bine iau un host da pa ultra h și gata o sa meargă :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.