Jump to content

System Weapons V1.0


Kayaba

Recommended Posts

Salutare  ! Nu stiu de voi dar eu mereu am fost enervat de faptul ca nu mi se salveaza armele dupa relog pe majoritatea serverelor de rpg !

Din acest motiv m-am hotarat sa rezolv problema iar acum armele raman salvate dupa relog si munitia la fel. Sa zicem ca ai cumparat un deagle cu 30 ammo si ai folosit 26 ... Dupa relog , primesti arma inapoi cu gloantele ramase.

Am adaugat si "special ammo" pentru V.I.P sau Premium Accounts ( depinde de voi ) . 

Cu ce te ajuta aceste gloante speciale ? Atunci cand lovesti tinta creaza o mica explozie langa aceasta. 

 

Poze: Imi trimiteti msj in PM daca exista doritori si deschid un server sa testati singuri. E metoda cea mai ok dupa parerea mea !

Pret system: 2 euro ( daca alegeti verificarea "Anti-teapa" atunci pretul system-ului o sa fie 1 euro deoarece deja mai platiti 1 euro in plus pentru verificarea respectiva)

Nota: N-am idee daca exista si alte fs-uri de genul pe net deci nu strica sa va interesati inainte.

Nota: Planul meu initial era sa creez un system pentru factiunea FBI unde acestia sa poata utiliza un satelit cu care sa isi doboare tintele care au acumulat 6 stele si folosesc maverick pentru a scapa de wanted dar m-am luat cu altele si nu am terminat. Cine stie... Poate data viitoare...

Cam atat deocamdata...

Toate cele bune !

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,  te referi la ceva de genul acesta?

https://www.sa-mp.ro/forums/topic/25124-tutorial-variabile-in-una-singura/

Tutorialul l am facut cand nu stiam mai nimic este adevarat si este destul de invechit si neoptimizat dar merge si teoretic daca il modifici unpic cam asta e tot.

  • Like 1

 

    __  ____      __           
   /  |/  (_)____/ /____  _____
  / /|_/ / / ___/ __/ _ \/ ___/
 / /  / / (__  ) /_/  __/ /    
/_/  /_/_/____/\__/\___/_/     
SERVICII SCRIPTING DE CALITATE
Pagina     Scripting     pawn
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mister said:

Salut,  te referi la ceva de genul acesta?

https://www.sa-mp.ro/forums/topic/25124-tutorial-variabile-in-una-singura/

Tutorialul l am facut cand nu stiam mai nimic este adevarat si este destul de invechit si neoptimizat dar merge si teoretic daca il modifici unpic cam asta e tot.

Salut ! Da , ceva de genul ! 

Ai dreptate , tutorialul este invechit dar baza este aceasi. 

Edited by Kayaba
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.