Jump to content
  • 0

Problema /v


MariusZMR

Question

Salut. Am o problema. Daca tastez '/v' pe server, nu imi deschide meniul '/v' sa imi arate vehiculele, ma poate ajuta cineva in legatura cu asta. Sunt mai incepator. Am sa las codul mai jos.

YCMD:v(playerid, params[], help) return ShowPlayerVehicle(playerid);

Servicii:

aici

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1
Acum 2 ore, zMariusRO a spus:

Salut. Am o problema. Daca tastez '/v' pe server, nu imi deschide meniul '/v' sa imi arate vehiculele, ma poate ajuta cineva in legatura cu asta. Sunt mai incepator. Am sa las codul mai jos.

YCMD:v(playerid, params[], help) return ShowPlayerVehicle(playerid);

Deci, problema asta vine pentru ca tu cand dai /givevehicle Ex: /givevehicle qSorin[] 612 si 612 e masina invalida si voi Scripterii nu aveti verificare la functia GiveVehicle si pam pam pam mare bucalete !

Deci sa te ajut ca un om bun ce sunt :D

in tabelu users cred ca ai CarKey1..10 bun, te uiti la fiecare ID si te duci in tabela cars si te uiti la masina cu ID din CarKey1..10 si la Model/ModelID daca este mai mica de 400 si daca are mai mare de 611 , stergi daca nu are, atunci trebuie sa verifici fiecare ID la masina !

Sper ca te-am ajutat ! (Nu stiu cat de bine am explicat ) +1 Cheers !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.