Jump to content
  • 0

Imi zice server FULL dar el nu este !


Dolby

Question

6 answers to this question

Recommended Posts

Daca stai bine sa te gandesti nu e flood pentru ca nu sta in permanenta cnad tu intri pe servar cineva sa iti dea flood. Si daca nu ma insel sar putea netu tau sa nu permita mai mult de 70 playeri deci dute acolo la server.cfg si acolo pune in loc de 100 pune 70 sa vezi daca nu mere. Nustiu daca am spsu prea bine dar merita incercat dar daca am gresit sa ma corecteze cei ami experimentati :grin:

Sunt maper profesionist nimic mai mult

Link to comment
Share on other sites

baiete sar putea sa ai tu ceva problema de la mod.. sa iti dau un exeplu

de ex ai pe server 7 de playeri si ai maxim 10 sloturi

daca intra un player nou si tu ai pe server playeri cu id-urile 1,3,4,5,6,9,10 atunci modul tau iti spune ca ai ajuns la maxim de playeri adik ai 10 playeri (10 fiind ultimul id) si sa nu ia in considerare ca tu mai ai sloturi la id-urile 2, 7 si 8.. aceasta problema poate sa apara si pe viitor chiar daca ai marit numarul de sloturi

uitate in mod si vezi acolo la numaratoare pentru ca atunci cand iti intra un player nou el numara id-urile in continuare de la ultimul id si ajunge repede la maxim

Link to comment
Share on other sites

baiete sar putea sa ai tu ceva problema de la mod.. sa iti dau un exeplu

de ex ai pe server 7 de playeri si ai maxim 10 sloturi

daca intra un player nou si tu ai pe server playeri cu id-urile 1,3,4,5,6,9,10 atunci modul tau iti spune ca ai ajuns la maxim de playeri adik ai 10 playeri (10 fiind ultimul id) si sa nu ia in considerare ca tu mai ai sloturi la id-urile 2, 7 si 8.. aceasta problema poate sa apara si pe viitor chiar daca ai marit numarul de sloturi

uitate in mod si vezi acolo la numaratoare pentru ca atunci cand iti intra un player nou el numara id-urile in continuare de la ultimul id si ajunge repede la maxim

Nu te supara pe mine dar e o prosite ce ai zis pt ca:

1. E imposibil sa ai 10 sloturi si sa fie ultimul id tot 10 pentru ca id-urile incep de la 0, asta insemnand sa aiba 11 sloturi

2.Nu are cum ca daca ai ultimul id 9 iar in id-uri sa mai existe 2,6, etc si sa nu bage acolo(Am incercat)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more details you can also review our Terms of Use and Privacy Policy.