Sari la conținut
  • 0
andrei1

Player Crash

Întrebare

De ceva timp am o problema pe server si nu stiu exact unde e problema. 

Cateodata imi iau playerii crash si in server_logs imi apare Packet was modified, sent by id: 231, ip: 11.22.33.44:77131

Aveti idee unde e problema si cum se poate rezolva? (Mersi)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

6 răspunsuri la această întrebare

Postări Recomandate

• 0

Nu cred ca hostul are viteza atat de mica sau proasta incat sa faca serverul sa creada ca playerul are probleme sau ca este timeout. Singura modalitate de a afla daca este de la host este testareae pe alt host actiune care este costisitoare.

Sau poti hosta serverul pe pc propriu/pc nefolosit , sa inviti playeri acolo si sa vezi ce si cum

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Sa detectezi crash pe care il au playeri? Nu. Plugin care sa detecteze cand serverul ia crash? Se numeste crashdetect.

Nu poti sa stii de ce playeri iau crash, doar daca ii pui sa iti trimita crash logu si sa incerci sa descrifrezi adresele sa vezi de unde vine (nu poti face asta pentru ca nu e o tocmai documentatie)

Poti doar asculta de la palyeri momentele cand iau crash(cand se conecteaza, cand le apare dialogul de login etc) si sa cauti prin codu de la gm sa vezi daca e vreo problema

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Am schimbat hostu dar vad ca tot mai face. Am cautat in gm dar nu am gasit nimic care sa fie gresit. Ideea e ca nu se intampla chiar asa des, a mers cateva ore bune fara probleme si odata au luat playerii crash si dupa iar cateva ore a mers bine... Nu pot sa imi dau seama unde ar putea fi problema.. Poate a mai patit cnv asa si stie unde era problema.. nici nu stiu unde sa caut mai mult in gm..

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

Informații Importante

Acest site foloseşte cookie–uri. Prin continuarea navigării, eşti de acord cu modul de utilizare a acestor informaţii. Pentru mai multe detalii, vezi Termeni de Utilizare și Politică Intimitate.